100-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Autor: Gazeta Otwocka

27/06/2017

W ubiegłą sobotę Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek świętowało 100-lecie istnienia. Z okazji wspaniałego jubileuszu w Kościele parafii św. Wincentego a’Paulo odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez wyjątkowego gościa, Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka.

W sobotę, 24 czerwca z okazji 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w kościele św. Wincentego a’Paulo w Otwocku odbyła się uroczysta msza święta. Mszę celebrował Prymas Polski, Metropolita Gnieźnieński Jego Ekscelencja Arcybiskup Wojciech Polak. Wśród wielu znakomitych gości z różnych stron nie tylko Polski ale również świata, władze samorządowe reprezentowali Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka. Z okazji jubileuszu Prezydent Miasta Otwocka, życząc wszelkiej pomyślności w dalszej posłudze, wręczył Siostrom Benedyktynkom pamiątkową, jubileuszową plakietę.

W ramach obchodów jubileuszu, w otwockim PMDK odbył się również spektakl „Droga Matki Jadwigi” opowiadający o życiu i posłudze założycielki zgromadzenia – matki Jadwigi Kuleszy OSB oraz koncert jubileuszowy pt. „Serca w Sercu”, pod dyrekcją Piotra Pałki, który odbył się  w kościele św. Wincentego a’Paulo.

Historia zgromadzenia: http://diecezja.waw.pl/5400

Galeria