24 FINAŁ WOŚP!

Autor: Administrator serwisu

Organizatorzy i wspierający WOŚP

10 stycznia w Polsce i innych krajach odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas Otwockiej zbiórki zebrano dokładnie 137 160,28 tysięcy złotych oraz w przeliczeniu 800 zł w walucie zagranicznej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 24! jak co roku za Otwocką zbiórkę zorganizował ZHP Otwock z komendantem Tomaszem Grodzkim na czele. W tegorocznym finale na terenie miasta Otwocka brało udział blisko 150 wolontariuszy. Otwockie centrum WOŚP znajdowało się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Dla Otwocczan zorganizowano szereg atrakcji m. in. pokaz służb mundurowych – w wykonaniu straży pożarnej i policji z możliwością zwiedzenia pojazdów specjalnych: wozu strażackiego, radiowozu. Odbywały się także darmowe konsultacje stomatologiczne, pediatryczne oraz prawne. Podobnie jak w ubiegłym roku na Sali widowiskowej oprócz występów grup, sekcji oraz zespołów funkcjonujących na terenie powiatu Otwockiego. Na scenie także przez cały dzień były prowadzone licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP – w sumie z licytacji prowadzonych przez dyrektor PMDK Ewę Musiejko udało się uzyskać rekordowe 4 390 zł. Po raz pierwszy w tym roku odbył się bieg na dystans 2,5 km, zorganizowany przez grupę Tup Tusie z OKS. Na scenie głównej odbywały się koncerty artystów, wystąpiły m. in. zespoły muzyki rozrywkowej – Natalia Sikora, The Rookles, Przemek Kopik, Sound of Touch, Średnia 55, Hug the Devil oraz gwiazda wieczoru Sławomir..
O godzinie 20 Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak podziękował mieszkańcom za wspieranie inicjatywy oraz liczne przybycie na imprezę. Prezydent razem z mieszkańcami odliczył czas do pokazu sztucznych ogni – „Światełko do Nieba”.

Łączna Kwota zebrana przez Otwocki oddział WOŚP to 137 160,28 tysięcy złotych oraz w przeliczeniu ponad 800 zł w walucie zagranicznej. Na ten wynik składają się przede wszystkim pieniądze zebrane przez wolontariuszy oraz uzyskane z darowizn i licytacji. Jak co roku w Szkole Podstawowej Nr 12 Polski Czerwony Krzyż zorganizował punkt krwiodawstwa.

Galeria