25 FINAŁ WOŚP!

Autor: Gazeta Otwocka

16/01/2017

15 stycznia w całej Polsce odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza w Otwocku odbyła się w PMDK. Podczas zbiórki w Otwocku zebrano rekordowe 191 725,12 złotych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 25! W tym roku zbierano pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Organizatorami otwockiej zbiórki oraz imprez towarzyszących byli: ZHP Otwock, Otwockie Centrum Kultury oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury.

W Otwocku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać już w sobotę wieczorem. W Teatrze Miejskim odbyła się Noc Kabaretowa podczas której wystąpił Kabaret „Chyba” oraz Ireneusz Krosny. W czasie wydarzenia odbywały się liczne licytacje przedmiotów przekazanych przez osoby chcące wspomóc WOŚP.

Podczas niedzielnego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Otwocku brało udział prawie 150 wolontariuszy, którzy na terenie Otwocka zbierali darowizny. Otwockie centrum „dowodzenia” WOŚP znajdowało się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Dla zainteresowanych zorganizowano szereg atrakcji m. in. liczne występy na sali PMDK, pokaz straży pożarnej, darmowe konsultacje medyczne i prawne, grochówkę serwowaną przez Ochotnicza Straż Pożarna, bieg rekreacyjny oraz wiele innych.

Na scenie głównej odbywały się pokazy oraz koncerty artystów, wystąpiły m. in. Happy Wafelky, The Foolishly, Hug The Devil, Brawlers & Bastards, Primary, Świdermajer Orkiestra oraz gwiazda wieczoru - Kombi. W przerwach między koncertami można było wziąć udział w licznych licytacjach.

O godzinie 20:00 Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak podziękował mieszkańcom za wspieranie inicjatywy oraz wspólnie z mieszkańcami wspólnie odliczył czas do pokazu sztucznych ogni - "Światełka do Nieba".

Łączna kwota zebrana przez Otwocki oddział WOŚP to rekordowe 191 725,12 . Na ten wynik składają się przede wszystkim pieniądze zebrane przez wolontariuszy oraz uzyskane z darowizn i licytacji.

Galeria