45 lat SOSW w Otwocku

Autor: Gazeta Otwocka

14/10/2016

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Otwocku nr 1 im. Marii Konopnickiej w tym roku obchodzi jubileusz 45 lat działania na terenie Otwocka.

Uroczystość jubileuszowa odbyła się 14 października w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej. W Uroczystości poprzedzonej mszą świętą w Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus wzięli udział zaproszeni goście, m. in. Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Otwocka Andrzej Wysoczański, Radny Miasta Otwocka Dariusz Piętka, przedstawiciele Powiatu Otwockiego, sąsiednich gmin, byli nauczyciele i dyrektorzy ośrodka, przyjaciele oraz zaproszeni goście.

Obchody rozpoczęły się od przedstawienia historii szkoły. Następnie, zaproszeni goście składali dyrektor Elizie Przybysz życzenia oraz gratulacje za ciężką pracę w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Po części oficjalnej odbył się pokaz artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież uczęszczającą do ośrodka. Uczniowie przedstawili sylwetkę patronki ośrodka – Marii Konopnickiej.

Galeria