6. Festiwal Świdermajer

Autor: Gazeta Otwocka

22/05/2017

Festiwal Świdermajer na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszych imprez kulturalnych nie tylko w Otwocku, ale także poza nim. Przez trzy dni można było oglądać, zwiedzać, podziwiać oraz poznawać architekturę i historię naszego miasta.

W ramach tegorocznej 6 edycji festiwalu przez trzy dni odbyły się liczne wernisaże, wystawy fotograficzne, spacery, rajdy rowerowe  a także nocny pokaz slajdów na terenie Teatru Miejskiego im. S. Jaracza w Otwocku. Zwieńczeniem festiwalu był wielki finał, który w tym roku odbył się na terenie Urzędu Miasta Otwocka.

Podczas finału można było podziwiać liczne rękodzieła, publikacje i materiały oraz wziąć udział w różnych warsztatach, m. in. stolarskich, plastycznych, ozdabiania odzieży, ceramicznych oraz jazdy na rolkach, które poprowadził Uczniowski Klub Sportowy Wilki Otwock.

Podczas finału odbyły się także koncerty - na scenie plenerowej na terenie Urzędu Miasta Otwocka dla publiczności zagrali: Pokey Blues, zespół Trawnik, Warszawski Duet Sentymentalny oraz Świdermajer Orkiestra i goście (m. in. Ewelina Flinta).

W takim niepowtarzalnym klimacie, święto otwockiej kultury trwało blisko do północy. Trzy dni wypełnione atrakcjami minęły bardzo szybko. Kolejny Festiwal Świdermajer za rok.


Galeria