Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w Otwocku.

Autor: Gazeta Otwocka

04/10/2016

Program szczepień profilaktycznych, finansowany przez Miasto Otwock jest realizowany po raz dziesiąty. Miasto kilkakrotnie było nagradzane za konsekwentną politykę prozdrowotną. Na sfinansowanie szczepień dla 666 seniorów z Otwocka, którzy ukończyli 65. rok życia zarezerwowano  20 tys. zł. W 2016 r. mieszkańcy Otwocka mogli skorzystać ze świadczeń zdrowotnych w 3 przychodniach: przy ul. Armii Krajowej 3, przy ul Mickiewicza 8 oraz przy ul. Grunwaldzkiej 13.

W chwili obecnej, po przeanalizowaniu aktywnych list pacjentów, informujemy, że szczepienia przeciwko grypie są dostępne w Rodzinnym Centrum Zdrowia w Otwocku- Świdrze przy ul. Grunwaldzkiej 13.  Na dzień 4 października br. Przychodnia dysponuje 100 szt. takich szczepionek. 

Rejestracja osób na badanie i szczepienie przeciwko grypie odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do godz. 18:00 osobiście lub pod numerami telefonu 22 710 18 01 (88).

Nie trzeba być wpisanym na listę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, żeby skorzystać ze świadczenia zdrowotnego.

Wrzesień, październik, listopad to jak mówią epidemiolodzy najlepsze miesiące na profilaktykę przeciwko grypie w postaci szczepionek.

Zapraszamy!