Big Jump V

Autor: Gazeta Otwocka

11/07/2017

Już po raz piąty w Otwocku odbyła się impreza pod hasłem „BIG JUMP”. W niedzielę, 9 lipca równo o godzinie 15:00 blisko 100 osób wskoczyło do Świdra!

Akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Chodź nad Świder i była finansowana z budżetu Miasta Otwocka. Wydarzenie przyciągnęło blisko 100 osób! Oprócz tytułowego „Big Jump” na uczestników czekało wiele atrakcji m. in.: warsztaty „NIEszablonowe torby znad Świdra” przygotowane przez Stowarzyszenie Chodź nad Świder, warsztaty wyplatania z wikliny prowadzone przez Tadeusza Sokolika oraz Iwonę Trzecińską z Klubu Mlądz, spacer przyrodniczy wzdłuż Świdra z Radkiem Kanabusem oraz FotoŚwiderBudka. Uczestnicy przez cały dzień mogli oglądać wystawę plenerową zdjęć ptaków znad Świdra autorstwa Marty Celej (Stowarzyszenie Chodź nad Świder). Przez cały dzień klimat dawnego letniska plażowiczom zapewniał DJ Green Jesus. 

Big Jump jest ogólnoeuropejską inicjatywą mającą na celu promowanie dbania o czystość rzek. Akcja odbywa się cyklicznie. Polega na tym, że ludzie w całej Europie wchodzą tego samego dnia i o tej samej porze do wody. Inicjatywa zawitała nad otwocki Świder już po raz piąty.

 


Galeria