branżowy portal firm
Adopcje zwierząt

Aktualności

Trzy turnieje w jeden weekend

Na brak sportowych emocji nie mogli narzekać wielbiciele szachów. W weekend 16-17 czerwca w Otwocku rozegrano aż trzy turnieje.

W zawodach zorganizowanych przez UKS MDK w SP 12 przy wsparciu Urzędu Miasta udział wzięło 88 szachistów z całego Mazowsza. Turnieje były ostatnią szansą na poprawienie kategorii szachowych w grupie B i C. W grupie A, po raz pierwszy w Otwocku, zawodnicy mieli możliwość zdobywać punkty do rankingu FIDE.

W zgłoszonym do FIDE turnieju A tryumfował reprezentujący Mińskie Towarzystwo Szachowe Damian Koseski. Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Woźnica MKS Polonia Warszawa, Mikołaj Dąbrowski UKS Hetman Michałowice, Wacław Jasinowicz UKS MDK Otwock oraz Michał Szulejko UKS MDK Otwock, który przy okazji wypełnił normę na drugą kategorię.

Turniej B, stanowiący klasyfikację na V i IV kategorię open, należał do Adama Walskiego. Zawodnik z Pruszkowa wyprzedził reprezentanta MOK-u Józefów Jana Jarzynę i przedstawiciela gospodarzy Alexa Rypinę. Wszyscy trzej wypełnili normę na czwartą kategorię szachową. Ponadto V kategorię zdobyli: Michał Jesiotr, Emanuel Scura, Maciej Korporowicz z MOK-u Józefów i Patryk Warszton, Artur Warszton, Daniel Kwiatkowski, Robert Suchecki z MDK Otwock oraz Piotr Trzaskowski Żagle Otwock.

W turnieju C, będącym klasyfikacją dla dzieci do 8 lat, wzięło udział 18 małych szachistów z Otwocka, Józefowa, Góry Kalwarii i Żyrzyna. Bez straty punktu turniej wygrał Łukasz Zbysiński z SP 12 Otwock, który dodatkowo wypełnił normę na IV kategorię. Kategorię V zdobyli: Bartosz Piskorski, Przemysław Markowski, Miłosz Zieliński z SP 12 Otwock i Maciej Niedzielewski oraz Aleksandra Nowak z MOK Józefów.