Dożynki Województwa Mazowieckiego w Otwocku

Autor: Gazeta Otwocka

05/09/2016

Poświęcenie wieńców dożynkowych

W niedzielę, 4 września na terenie stadionu OKS w Otwocku odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego. Uroczystość przyciągnęła wielu zainteresowanych zarówno z Otwocka, Powiatu Otwockiego jak i Województwa Mazowieckiego.

Dożynki Województwa Mazowieckiego w Otwocku rozpoczęły się o 9:30 od przemarszu korowodu dożynkowego z parku miejskiego na teren stadionu OKS Otwock. Na miejscu odprawiona została msza polowa dziękczynna za tegoroczne plony. Po mszy świętej wszyscy wspólnie łamali się chlebem dożynkowym. Następnie na scenie wystąpili organizatorzy dożynek - Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka, którzy powitali wszystkich zebranych oraz złożyli im życzenia dożynkowe. Po przemówieniach odbył się ceremoniał dożynkowy oraz wręczenie odznaczeń państwowych i branżowych. Podczas tej części uroczystości Złota Sosenkę (najwyższe odznaczenie miejskie Miasta Otwocka) za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury w Otwocku i Powiecie Otwockim otrzymał Dariusz Sokół – współorganizator dożynek oraz komendant Straży Miejskiej w Otwocku. Rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz wyróżniono polskich producentów żywności i przedsiębiorców z powiatu otwockiego.

Po oficjalnej części uroczystości na scenie wystąpili m.in. zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, Bayer Full, Kabaret Kopydłów, zespół Tacy Sami – Lady Pank Show, pokaz finalistek Miss Ziemi Otwockiej oraz jako gwiazda wieczoru - Sarsa. Po występach, na zakończenie uroczystości odbył się pokaz fajerwerków.

Podczas całych dożynek, oprócz występów na scenie dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji, m. in. pokaz sprzętu rolniczego, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne - w tym z produktami tradycyjnymi, regionalnymi i lokalnymi.

Galeria