Działają, wygrywają ale najważniejsze ratują i pomagają

Autor: Gazeta Otwocka

06/02/2017

Dnia 21 stycznia br. w Jednostce OSP Otwock – Wólka Mlądzka odbyło się Zebranie Sprawozdawcze za rok 2016.

Podczas zebrania została przedstawiona statystyka, która przedstawiała się następująco: działania ratowniczo – gaśnicze wraz z zabezpieczeniami powiatu otwockiego to łącznie 206 interwencji. Na te 206 interwencji składają się: pożary – 50, miejscowe zagrożenia – 87, zabezpieczenia rejonu operacyjnego KP PSP w Otwocku - 55 i alarmy fałszywe – 14.

Druhny i druhowie z OSP Otwock - Wólka Mlądzka w ramach swojej działalności nie tylko gaszą pożary czy pomagają poszkodowanym podczas wypadków. Wzorem lat ubiegłych w ramach samokształcenia i doskonalenia umiejętności jednostka przeprowadziła wewnętrzne szkolenia utrwalające wiedzę oraz dwukrotnie organizowała ćwiczenia na obiekcie: Narodowe Centrum Badań Jądrowych (ćwiczenia z OSP Celestynów oraz jednym zastępem PSP) oraz Szkoła Podstawowa nr 8  (dwa zastępy OSP Otwock – Wólka Mlądzka). Również w roku 2016 wspólnie ze strażakami z PSP brali udział w ćwiczeniach na obiekcie w Otwocku oraz w ćwiczeniach plutonu „LAS” w Kobylej Woli na terenie powiatu garwolińskiego.

W ciągu roku jednostka uczestniczyła również wielokrotnie w zabezpieczeniu masowych imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które odbywały się na terenie miasta Otwock. Prócz zabezpieczeń jednostka OSP Otwock-Wólka Mlądzka wykonywała zadania związane z przygotowaniem imprez oraz uczestniczyła w wielu inicjatywach społecznych. W ramach „zdrowej rywalizacji” trzy drużyny z jednostki OSP Otwock – Wólka Mlądzka wzięły udział w zawodach sportowo – pożarniczych w Kątach.

Zarząd OSP Otwock – Wólka Mlądzka składa ogromne podziękowania druhnom i druhom za zaangażowanie w działalność OSP, a także to co najważniejsza za poświęcony czas i trud w celu ratowania życia ludzkiego, zwierząt oraz mienia.

Zarząd OSP Otwock – Wólka Mlądzka

Galeria