„Dzielą się wiedzą”

Autor: Gazeta Otwocka

23/05/2017

Szkolenie z ratownictwa medycznego odbyło się w kwietniu br. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku – Wólce Mlądzkiej. Przeznaczone było ono dla dzieci i młodzieży z działającej przy OSP Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Członkowie MDP podczas szkolenia uczyli się pierwszej pomocy przedmedycznej. To znaczy jak udzielić pomocy w przypadku: krwotoków, złamań, złamań otwartych, urazów głowy, amputacji, utraty przytomności czy utraty funkcji życiowych.

Dzieci i młodzież z MDP wraz z opiekunem postanowili jednak nie zostawiać tej wiedzy tylko dla siebie, podzielili się nią w maju z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Otwocku – Wólce Mlądzkiej. Chcąc przekazać wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy MDP przeprowadziło szkolenie dla uczniów klas 4 – 6, pokazując to, czego nauczyli się od wykwalifikowanego ratownika medycznego.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zdobywa wiedzę na różnego rodzaju szkoleniach, dzięki czemu już w tak młodym wieku uczy się jak pomagać innym, jak dbać o bezpieczeństwo życia i zdrowia. Wzorując się na druhach z OSP i zdobytej wiedzy są świadomi, iż zawód strażaka wiąże się z oddaniem i poświęceniem drugiemu człowiekowi.   W tym momencie MDP chce także podziękować Urzędowi Miasta Otwocka za wsparcie ich inicjatywy.

Galeria