Galeria Kupiecka

Autor: Gazeta Otwocka

18/01/2017

Galeria Kupiecka

Już w przyszłym roku mieszkańcy Otwocka będą mogli robić zakupy w nowoczesnej galerii usytuowanej u zbiegu ulic Kupieckiej i Staszica. Inwestycja będzie kosztowała ok. 50 mln zł.

W środę, 18 stycznia w auli Urzędu Miasta Otwocka z inicjatywy inwestora – spółki Wot-invest odbyła się prezentacja planowanej inwestycji pn. „Galeria Kupiecka”, która ma być zrealizowana na nieruchomościach u zbiegu ulic Kupieckiej i Staszica. W spotkaniu uczestniczyli m. in. Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, Wiceprezydent Piotr Stefański, Wicestarosta Paweł Rupniewski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Otwocka Andrzej Hałaczkiewicz, lokalni przedsiębiorcy,  zaproszeni goście oraz przedstawiciele prasy.

Inwestycja pn. „Galeria Kupiecka” będzie realizowana na obszarze 59 nieruchomości zlokalizowanych u zbiegu ulic Kupieckiej i Staszica. Inwestor poinformował że całkowity koszt budowy wyniesie ok. 50 mln zł. W ramach inwestycji zostanie wykonany budynek z lokalami handlowymi oraz usługowymi. W projekcie przygotowanym przez firmę MARKA - Pracownia Architektoniczna s. c. uwzględniono wybudowanie podziemnego parkingu – na 209 miejsc. Budynek będzie zawierał elementy charakterystyczne dla stylu „Świdermajer” - w elewacji zewnętrznej, a w środku znajdzie  się hol o powierzchni 450 m2 z oczkiem wodnym, schodami ruchomymi oraz miejscem do przeprowadzania eventów. Do galerii będzie można dojechać przez trzy drogi wjazdowe – dwie będą usytuowane przy ul. Kupieckiej i jedna od ul. Staszica.

Dla realizacji inwestycji niezbędne będzie także usunięcie drzew konieczne do wykonania projektu. W  ich miejsce na nieruchomości zostaną posadzone nowe.

Inwestor poinformował także o istniejącej koncepcji przebudowy ulicy Kupieckiej i Staszica wraz z ich skrzyżowaniem. Według przedstawionej koncepcji przy skrzyżowaniu w ulicy Kupieckiej miałby zostać wybudowany prawoskręt w ulicę Staszica. Ponadto uwzględniono takie założenia jak: wybudowanie w ul. Staszica lewoskrętu prowadzącego do jednego z trzech wjazdów na teren galerii, remont ul. Kupieckiej wraz z zatoką i wiatą przystankową oraz chodnika po stronie galerii. Inwestor zobowiązał się także że przy zaakceptowaniu przedstawionej koncepcji przez Urząd Miasta Otwocka oraz Starostwo Powiatowe spółka w znacznym stopniu pokryje koszty tych inwestycji.

Rozpoczęcie prac budowlanych jest przewidziane na marzec br. a zakończenie budowy i oddanie budynku do użytku na IV kwartał 2018 roku.

Galeria