IV Festiwal Sacrosong

Autor: Gazeta Otwocka

08/06/2016

Łącznie 20 chórów, zespołów oraz scholi wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu piosenki i pieśni religijnej Sacrosong Diecezji Warszawsko-Praskiej. Festiwal odbył się w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Kresach.

Festiwal z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę sympatyków oddawania chwały Bogu oraz podziękowania za Jego dary dla ludzi poprzez muzykę.

W tegorocznej edycji Sacrosongu wzięło udział łącznie 20 zespołów, schol i chórów z Polski i zagranicy. W dniach 3 i 4 czerwca (piątek , sobota) jury w składzie: Witold Błaszczyk (przewodniczący), ks. Janusz Jezusek, Stanisław Pariaszewski, Andrzej Sochocki i Zbigniew Siekierzyński przesłuchało zgłoszone zespoły i wyłoniło laureatów. Uczestnicy wykonywali utwory zarówno te tradycyjne jak i zupełnie nowe, przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Jury oceniało treść przesłanych utworów oraz umiejętności wykonawcze.

Laureaci wyłonieni przez jury wzięli udział w koncercie, który odbył się w niedzielę 5 czerwca przed  wieczornym nabożeństwem. Laureatom nagrody wręczali: prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski na Kresach ks. Jan Śmigasiewicz.

Zespoły biorące udział w przesłuchaniach oraz w koncercie finałowym uczestniczyły także w niedzielnych nabożeństwach w parafiach na terenie Otwocka i okolic. W ten sposób o Sacrosongu usłyszało wiele osób, nie tylko z parafii na Kresach.

LAUREACI SACROSWONG DWP Otwock 2016
Soliści

I miejsce

Alicja Bieńkowska

Schole dziecięce

I miejsce

Andromeda SP nr 6 w Otwocku

II miejsce

Schola ZSK św. Rodziny, Otwock – Świder

III miejsce

Schola Kresy, par. M B Kr. Polski, Otwock-Kresy

Zespoły młodzieżowe

I miejsce

Gaudentes, Ząbki

II miejsce

Kultywacja, Warszawa

III miejsce

Zespół ZSK św. Rodziny, Otwock - Świder

Chóry

I miejsce

Tibi Domine, Par. Najśw. Zbawiciela, Warszawa

II miejsce

Zgoda, Brześć, Białoruś

III miejsce

Chór Kraj Rodzinny, Baranowicze, Białoruś

Wyróżnienia

Schola dziecięca, Otwock Ługi

- za radość śpiewu

Schola Dzieci Bożych

- za własną twórczość i piosenkę pt. Krok w krok

Vies Bonum, Mińsk, Białoruś

- za profesjonalizm wykonania

Chór Cantus Cordis, Mińsk, Bialoruś

- za wykonanie utworu pt. Hymn Trzeciego Tysiąclecia

Galeria