Kino w Teatrze - podpisano umowę!

Autor: Wydział Kultury i Promocji

27/11/2017

W środę 23 listopada Otwockie Centrum Kultury podpisało z firmą Cine Project Polska umowę, na mocy której w budynku Amatorskiego Teatru Miejskiego zostanie uruchomione kino. Jeszcze w tym roku firma ta dostarczy i zainstaluje szereg nowoczesnych urządzeń i systemów niezbędnych do projekcji filmów w technologii cyfrowej. Zamontowane zostaną między innymi specjalny ekran, laserowy projektor cyfrowy oraz odpowiedni system nagłośnienia. 

Prace montażowe potrwają do końca roku, a pierwszy seans w nowym otwockim kinie odbędzie się w połowie stycznia 2018 r. Udogodnieniem dla widzów będzie możliwość zakupu biletów przez internet.

Realizacja wartego ponad czterysta tysięcy złotych projektu możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dotacja tej instytucji pokryła 50 proc. kosztów realizacji, pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta Otwocka.

Seanse filmowe w budynku „Jaracza” odbywać się będą pod szyldem Kina „Oaza”. W ten sposób Otwockie Centrum Kultury pragnie nawiązać do przedwojennej historii tego obiektu, który został wybudowany właśnie jako kino. Przez całe lata trzydzieste Kino „Oaza” przyciągało rzesze spragnionych tej formy sztuki i rozrywki Otwocczan. Czy tak będzie i dzisiaj? Przekonamy się już wkrótce.