„Mazowiecki Strażak roku 2016” z Otwocka

Autor: Gazeta Otwocka

14/02/2017

Jesteśmy dumni, iż w szeregach naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku- Wólce Mlądzkiej  jest „Mazowiecki Strażak roku 2016”, czyli druh Daniel Kwiatkowski – mieszkaniec Otwocka.

W dniu 9 lutego 2017 r.  Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera  wziął udział w odprawie rocznej kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Odprawa była okazją do wyróżnienia ratowników honorowym tytułem „Strażak Roku” oraz „Strażak Miesiąca” przyznawaną przez mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP za szczególne zasługi ratowania zdrowia i życia ludzkiego.  To właśnie nasz druh Daniel Kwiatkowski otrzymał honorowy tytuł „Strażaka Roku 2016”. Wojewoda  Mazowiecki podkreślił w przemówieniu do strażaków, że to strażacy często są pierwsi z pomocą. Wręczane odznaczenia i gratulacje właśnie to pokazują. Świadczą o tym, jak ważna i bardzo odpowiedzialna jest ich rola.

Druh Daniel jest zawodowym strażakiem, często dzieli się z nami zdobytą wiedzą
i doświadczeniem,  prowadzi szkolenia  i wprowadza młodych druhów w tajniki służby pożarniczej. Jako jeden z  nas dobrze wypełnia przyjęte zobowiązanie jakim jest ochrona życia, zdrowia i mienia społecznego. Jego odważna postawa podczas pewnej zaistniałej trudnej sytuacji jest dla nas dowodem że my koledzy z Jednostki oraz nasze społeczeństwo zawsze możemy na niego liczyć oraz wiemy że się na nim nie zawiedziemy.

Gratulujemy Danielowi zdobycia tak zaszczytnego tytułu, jednocześnie dziękujemy za wkład pracy społecznej w dobro naszej jednostki OSP oraz życzymy wytrwałości i pomyślności w życiu zawodowym jak i rodzinnym.

                                                                               Zarząd, Druhny i Druhowie OSP w Otwocku –Wólce Mlądzkiej

Galeria