Nowe radiowozy już na służbie

Autor: Gazeta Otwocka

12/01/2017

Trzy nowe radiowozy zasiliły szeregi Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Zakup został zrealizowany dzięki dofinansowaniu m. in. z budżetu Miasta Otwocka.

Podobnie jak w latach ubiegłych władze samorządowe wraz z Komendą Stołeczną Policji współfinansowały zakup radiowozów. Na ten cel w ubiegłym roku Miasto Otwock przekazało 95 tys. zł. Do otwockiej jednostki trafiły trzy pojazdy -  nieoznakowany Opel Insygnia i Skoda Superb wspomogą prace operacyjne Wydziału Ruchu Drogowego z kolei oznakowany Opel Corsa pomoże dzielnicowym w codziennej służbie.

Uroczystość przekazania nowych radiowozów do wszystkich jednostek podległych KSP odbyła się 6 grudnia 2016 roku w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. (więcej informacji: http://www.otwock.pl/nowe-radiowozy-rowniez-w-otwocku,ne,mg,6,878)

Włączenie samochodów do służby odbyło się 5 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. W uroczystości zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji insp. Huberta Białogrodzkiego wzięli udział: Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka oraz przedstawiciele Rady Miasta Otwocka i Rady Powiatu Otwockiego.

 

W ubiegłym roku na terenie powiatu otwockiego do 1462 kolizji, 124 wypadków drogowych w których zginęło 12 osób, a 181 zostało rannych. Zatrzymano 135 nietrzeźwych kierujących oraz 117 po użyciu alkoholu. 310 osób straciło prawo jazdy, a 921 pojazdów-dowody rejestracyjne. Postępowanie mandatowe zastosowano w 10854 przypadkach, pouczenia w 115. Ponadto skierowano 630 wniosków do Sądu. 

(inf. KPP)

Galeria