Nowoczesna sala w Żłobku

Autor: Gazeta Otwocka

30/11/2016

Dzięki poparciu przez mieszkańców projektu pn. „Organizacja sali sensoryczno-motorycznej dla małych dzieci” w Żłobku Miejskim powstała infrastruktura pozwalająca na prowadzenie zajęć i zabaw pomagających w odbiorze wrażeń wpływających na funkcje motoryczne.

W 2015 roku Żłobek Miejski w Otwocku zgłosił do Otwockiego Budżetu Obywatelskiego projekt pn. „Organizacja sali sensoryczno-motorycznej dla małych dzieci”. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i poparciem ze strony rodziców oraz lokalnej społeczności, dzięki czemu został uwzględniony w Budżecie Miasta Otwocka na 2016 rok.

Zrealizowana inwestycja zakładała zaadaptowanie w Żłobku Miejskim w Otwocku sali sensoryczno-motorycznej. Sala daje możliwość stworzenia maluchom bezpiecznego i przyjaznego do rozwoju miejsca, które w czasie zajęć i zabawy pomoże w odbiorze wrażeń wpływających na funkcje motoryczne: koncentrację ruchów, sprawność manualną i lateryzację oraz planowanie ruchów. Projekt jest skierowany dla najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziców i opiekunów. Każde dziecko uczęszczające do żłobka może nieodpłatnie korzystać z tej infrastruktury.

W pierwszym dniu funkcjonowania Sali, żłobek odwiedził Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, który podziwiał możliwości nowego wyposażenia.

Galeria