Nowoczesny ośrodek opieki w Otwocku-Soplicowie

Autor: Gazeta Otwocka

13/06/2017

W Otwocku-Soplicowie powstaje nowoczesny Specjalistyczny Ośrodek Opieki i Rewitalizacji w Demencji oraz Problemach Neurologicznych Origin. Inwestycja jest warta blisko 40 mln złotych.

W środę, 8 czerwca 2017 r. na terenie budowy ośrodka odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz zawieszenie kamienia węgielnego.

W uroczystości wzięli udział: Krzysztof Jacuński - prezes spółki Origin Polska, Karol Bulenda - prezes Origin Otwock 1, sp. z o.o. SKA, Zbigniew Szczepaniak - prezydent Miasta Otwocka, ks. Jan Gołembiewski, proboszcz parafii w Otwocku-Śródborowie, architekci, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Soplicowa.

Na początku uroczystości Karol Bulenda oraz Krzysztof Jacuński opowiedzieli o inwestycji, która będzie realizowana według kanadyjskich standardów opieki. Następnie Prezydent Zbigniew Szczepaniak, Karol Bulenda, Krzysztof Jacuński oraz proboszcz parafii w Otwocku-Śródborowie ks. Jan Gołembiewski podpisali akt erekcyjny. Na zakończenie wmurowano kamień węgielny i poświęcono inwestycję.

O inwestycji:

Ośrodek świadczyć będzie kompleksowe usługi opieki i terapii w ramach dwóch specjalistycznych programów realizowanych w wydzielonych częściach obiektu: Origin MemoryCare oraz Origin NeuroCare. Zlokalizowany jest w dzielnicy Soplicowo w Otwocku, oferować będzie komfortowe pokoje 1 i 2-osobowe, nowocześnie wyposażone pomieszczenia fizjoterapii, relaksu i aktywnego wypoczynku, terapii indywidualnej i grupowej, w tym specjalnie zaprojektowany prywatny park stanowiący integralną część ośrodka, oferującą holistyczną opiekę i specjalistyczną rehabilitację. Na miejscu funkcjonować będzie przychodnia oferująca usługi geriatrów, psychiatrów, neurologów, gastrologów, psychologów, logopedów, dietetyków i lekarzy medycyny paliatywnej.  Ośrodek posiadać będzie 131 miejsc opieki całodobowej oraz 30 miejsca opieki dziennej, mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską. Budżet przewidziany na inwestycję przekracza 40 milionów złotych. Ośrodek został zaprojektowany i będzie wyposażony zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej. W trakcie prac projektowych korzystano z porad wybitnych specjalistów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Inwestorem jest spółka celowa Origin Otwock 1 sp. z o.o. S.K.A. Operatorem obiektu będzie Origin Polska sp. z o.o., która na polski rynek wprowadziła doświadczenie i wiedzę kanadyjskiej firmy Origin  Active Lifestyle Communities - lidera na rynku usług geriatrycznych w Kanadzie. Metody działania Origin Polska opierają się na innowacyjnych programach opiekuńczych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych wypracowanych i doskonalonych na przestrzeni lat w Kanadzie i adaptowanych do warunków polskich przez zespół specjalistów pracujących w ramach Origin Polska. Generalnym Wykonawcą obiektu jest IDS-BUD S.A. Otwarcie obiektu w Otwocku Soplicowie przewidziane jest na drugi kwartał 2018 roku.

Galeria