Nowy dyrektor ZGM

Autor: Gazeta Otwocka

12/04/2017

Edyta Lechniak - otwocczanka, wieloletni pracownik administracji samorządowej, ekonomistka i absolwentka studiów doktoranckich z Zarządzania i Finansów - w drodze konkursu została wybrana nowym dyrektorem Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej.

 

Nowym dyrektorem Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej w drodze konkursu została wybrana Edyta Lechniak, magister ekonomii, absolwentka studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Kolegium Zarządzania i Finansów, studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej "Rachunkowość i Finanse przedsiębiorstw", studiów podyplomowych na Akademii im. Leona Koźmińskiego "Audyt wewnętrzny". Ponadto nowa dyrektor ZGM to certyfikowany księgowy Ministra Finansów, odbyła wiele szkoleń m.in. z kodeksu postępowania administracyjnego, procesu inwestycyjnego, budżetu zadaniowego, i kontroli zarządczej. Od 11 lat jest urzędnikiem samorządowym, w tym od  ponad 7 lat pracuje na stanowisku ds. kontroli zarządczej i kontroli wewnętrznej.

 

- Lubię wyzwania, uruchamiają niesamowite pokłady pozytywnej energii i są niezawodnym motorem do działania. Funkcja dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej jest takim wieloaspektowym wyzwaniem. Przeprojektowanie wielu działań w ZGM i otoczeniu jest niezbędnym etapem rozwoju w każdej organizacji. Zamierzam stopniowo wprowadzać swoją wizję. Zmiany są konieczne. Nowe warunki społeczne, okoliczności, oczekiwania "wołają o kroki do przodu". Stagnacja to wymierny efekt ujemny i stopniowo narastający – mówi nowa dyrektor.

- Priorytetową sprawą jest kwestia gospodarowania zasobami lokalowymi. Sytuacja zmusza do efektywnego wykorzystania budynków. Poza tym monitoring należności, istotne jest wczesne reagowanie i odpowiedni kontakt z mieszkańcami, udogodnienia spłat, propozycje, stwarzanie możliwości rozwiązywania problemów. Podobnie jest z pozostałymi wieloma obszarami zadań, czyli przekierowania działań na funkcjonalne rozwiązania – dodaje.

 

Edyta Lechniak urzędowanie w ZGM rozpocznie po świętach wielkanocnych.