Otwocki Budżet Obywatelski - projekty 2017

Autor: Gazeta Otwocka

12/07/2017

Trwa realizacja projektów, które otwocczanie wybrali w ramach ubiegłorocznej edycji Otwockiego Budżetu Obywatelskiego. Część zadań została już wykonana, część oczekuje na finalizację.

 

   Dla budowy ulicy Wiązowskiej na odcinku od ulicy Sowińskiego do rzeki Świder opracowana została dokumentacja projektowa. W Starostwie Powiatowym zgłoszono informację o rozpoczęciu robót. Po uzyskaniu zezwolenia na prowadzenie prac wybrany zostanie w postępowaniu przetargowym wykonawca inwestycji.

   Niebawem, bo już w drugiej połowie lipca, nastąpi rozstrzygnięcie postępowania przetargowego na budowę ulicy Krasińskiego.

   Wyłoniony został wykonawca dla rowerowego placu zabaw Pumptrack na terenie przy Parku Miejskim. Obecnie trwa oczekiwanie na opinię Mazowieckiego Konserwatora Zabytków. Po jej otrzymaniu ruszy budowa miejsca do rekreacji.

   Na przełom lipca i sierpnia planowane jest otwarcie strefy ruchu i zabawy na terenie Żłobka Miejskiego. Wykonano kosztorys i projekt budowy obiektów małej architektury. Po otrzymaniu zezwolenia na rozpoczęcie prac ruszy realizacja zadania „Pół godzinki dla rodzinki”. Oferta otwockiego Żłobka poszerzyła się dodatkowo o pomoc logopedy, terapeuty sensorycznego oraz psychologa.

   Dokonano już wyboru wykonawcy dla budowy placu zabaw na osiedlu Marszałkowska. Obecnie przygotowywana jest umowa na realizację inwestycji.

   W Szkole Podstawowej Nr 9 uczniowie już przed wakacjami korzystali nowych zestawów interaktywnych. Prowadzone zajęcia są znacznie wzbogacone, a zastosowana technologia i oprogramowanie ułatwiają przyswajanie wiedzy.

   W Miejskiej Bibliotece Publicznej odremontowana została czytelnia dla dorosłych: wymieniono podłogi, odmalowano ściany, zakupiono nowe elementy wyposażenia wnętrza. Znacznie wzbogaciła się też oferta czytelnicza Biblioteki: zakupione zostały książki z powiększonymi czcionkami, książki edukacyjne, nowe prenumeraty czasopism oraz nowe wydawnictwa naukowe do czytelni.

   W Szkole Podstawowej Nr 12 dokonano zakupu zestawów komputerowych do pracowni informatycznych, a w Przedszkolu Nr 15 ruszają prace związane z wykonaniem bezpiecznego placu zabaw, których ukończenie planowane jest pod koniec wakacji.

   Mieszkańcy Otwocka mogą już planować kolejne projekty w ramach Otwockiego Budżetu Obywatelskiego, do zrealizowania w 2018 roku. Na początku sierpnia rusza bowiem tegoroczna edycja konsultacji.