Piknik jesienny w trójce

Autor: Administrator serwisu

19/10/2017

W sobotę, 14 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Otwocku odbył się piknik jesienny. W organizację wydarzenia oprócz zespołu pedagogicznego i uczniów SP 3 zaangażowało się wiele podmiotów m. in. Miasto Otwock, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, Komenda Powiatowa Policji w Otwocku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji, jak Miasteczko Ruchu Drogowego przygotowane przez Wydział Ruchu Drogowego KPP Otwock, restauracja Graj Cafe przygotowała festiwal gier planszowych, odbyły się pokazy chemiczne, zajęcia fitness, lekcje baletu dla najmłodszych, zajęcia plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz bogaty program artystyczny, w tym pokazy talentów, przedstawienie „Pchła Szachrajka”, karaoke z Markiem Połynko oraz koncert Julii Węgrowicz.

W ramach pikniku Miasto Otwock zorganizowało także bezpłatne badania. Chętni mieszkańcy mogli wykonać badanie EKG, poziomu cholesterolu, pomiaru ciśnienia, obliczyć wskaźnik BMI, zbadać wskaźnik ABI. Uzyskane wyniki można było na miejscu skonsultować z lekarzami specjalistami. Bezpłatne badania spotkały się z tak wysokim zainteresowaniem mieszkańców, że podjęto decyzję o wydłużeniu czasu ich wykonywania.

Celem akcji było ułatwienie mieszkańcom Otwocka dostępu do bezpłatnych badań profilaktycznych oraz rozpoznanie czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca (CHNS), zawału mięśnia sercowego – ze wskazaniem metod zmniejszenia tego ryzyka, edukacja w zakresie zapobiegania nadwadze i otyłości sprzyjających chorobom serca, podniesienie świadomości zdrowotnej mieszkańców Otwocka poprzez promowanie zdrowego stylu życia oraz żywności o obniżonej zawartości tłuszczu, cukru i soli.

Galeria