Prezydent Miasta Otwocka zaprasza na spotkanie poświęcone Budżetowi Obywatelskiemu Miasta Otwocka

Autor: Gazeta Otwocka

01/06/2017

Czy kiedykolwiek składałaś/-eś wniosek do budżetu obywatelskiego i znasz ogólne zasady jakimi kieruje się budżet obywatelski? Masz pomysł jakie zmiany należy wprowadzić, żeby otwocki budżet obywatelski był coraz lepszy? Chcesz mieć wpływ na kształt otwockiego budżetu obywatelskiego? Jeśli tak, to zostań członkiem Rady Budżetu Obywatelskiego!

Budżet obywatelski, nazywany również partycypacyjnym, to proces w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części lub całości budżetu danego miasta lub gminy. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców bądź za pośrednictwem organizacji społecznych. Najważniejszym elementem budżetu obywatelskiego są regularne spotkania mieszkańców z przedstawicielami władz, podczas których rozmawia się o przeznaczeniu wspólnych pieniędzy. W trakcie tych spotkań mieszkańcy mogą się dowiedzieć o zasadach obowiązujących w ramach budżetu obywatelskiego w danym roku, harmonogramie zaplanowanych działań w całym procesie oraz puli środków przeznaczonych do dyspozycji mieszkańców.

W związku z trwającymi pracami nad kształtem nowego Regulaminu Otwockiego Budżetu Obywatelskiego poszukiwane są nowe rozwiązania i propozycje zmian w dotychczasowym dokumencie.

Spotkanie inaugurujące prace nad tegoroczną edycją Budżetu Obywatelskiego w Otwocku odbędzie się we środę 7 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 w Auli Urzędu Miasta Otwocka, budynek A, I piętro.

W skład Rady Budżetu Obywatelskiego wejdą przedstawiciele Rady Miasta Otwocka, Prezydenta Miasta Otwocka, instytucji publicznych, organizacji społecznych działających na terenie miasta oraz mieszkańcy Otwocka.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność!

Galeria