Rowery miejskie w Otwocku – program pilotażowy

Autor: Administrator serwisu

29/01/2018

Urząd Miasta pracuje nad wdrożeniem w tym roku programu pilotażowego wypożyczalni rowerów miejskich, który w swym założeniu byłby kompatybilny z większością tego typu systemów w Polsce (np. Veturilo w Warszawie czy Konstanciński Rower Miejski). Program, który będzie realizowany w miesiącach letnich lub jesiennych br. ma na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego trybu życia, w przy okazji ograniczającego ruch samochodów w mieście. Będzie też prawdopodobnie jednym ze sposobów na pokonanie trudności komunikacyjnych związanych z prowadzonymi inwestycjami w mieście. Pilotaż programu będzie trwał ok. 2 miesięcy. W ramach projektu przewidziane są cztery stacje wypożyczania rowerów.

Propozycja nazwy otwockiego systemu oraz lokalizacje usytuowania stacji zostaną wyłonione w ramach konsultacji/ankiet przeprowadzonych w najbliższym czasie na stronie internetowej www.otwock.pl oraz miejskim facebooku.

Wyniki przeprowadzonego pilotażu posłużą do podjęcia decyzji o ewentualnym wprowadzeniu programu w Otwocku w kolejnych latach.