Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Autor: Gazeta Otwocka

07/09/2016

Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak powitał nową dyrektor Gimnazjum nr. 3 Izabelę Stefanowską

1 września po przerwie wakacyjnej w otwockich publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach naukę rozpoczęło 4019 uczniów. Inauguracja roku szkolnego była także okazją do powitania nowych dyrektorów placówek oświatowych.

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. W otwockich publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach po wakacyjnej przerwie naukę rozpoczęło 4019 uczniów (szkoły podstawowe – 2867 uczniów, gimnazja – 1152 uczniów). Spotkanie rozpoczynające nowy rok szkolny było dla wielu uczniów nie tylko okazją do podzielenia się wrażeniami z minionych wakacji, ale także dla "zerówkowiczów" i pierwszoklasistów poznaniem nowego miejsca oraz nowych kolegów. Z danych przekazanych przez Oświatę Miejską w Otwocku, wynika że w „zerowych” klasach szkół podstawowych na terenie Miasta Otwocka naukę rozpoczęło 170 uczniów, zaś w klasach pierwszych 299 uczniów. Z kolei w pierwszych klasach gimnazjalnych naukę rozpoczęło 345 uczniów.

Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz Wiceprezydent Agnieszka Wilczek powitali 1 września czterech nowych dyrektorów. W wyniku ogłoszonych konkursów dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 została Dorota Rejek, dyrektorem Gimnazjum nr 2 Jolanta Smuniewska, dyrektorem Gimnazjum nr 3 Izabela Stefanowska, a dyrektorem Gimnazjum nr 4 Monika Sławińska.  

Galeria