Światowy Dzień Chorego

Autor: Gazeta Otwocka

10/02/2017

11 luty to wyjątkowa data zwłaszcza dla hospicjów. Papież Jan Paweł II w 1992 roku ustanowił ten dzień chrześcijańskim świętem chorych, aby zwrócić uwagę ogółu społeczeństwa na cierpienie ludzi, których dotknęła choroba, potrzebę poprawienia ich jakości życia oraz potrzebę bliskości drugiego człowieka obok osoby chorej.

Słowa Papieża „Powiedziałem, że kiedy ludzie cierpią, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym. Blisko niego.” opisują sens istnienia hospicjów.

W Światowym Dniu Chorego chcieliśmy o tym przypomnieć i tym razem postanowiliśmy uczcić to święto kameralnie, blisko chorych…

Hospicjum Domowe „Empatia” opiekuje się ponad czterdziestoma chorymi każdego miesiąca w ich domach tam, gdzie czują się najbezpieczniej. Każda wizyta w domu chorego, fachowa pomoc medyczna w tych ostatnich chwilach i uścisk dłoni, każda rozmowa z rodziną pełną cierpienia jest bardzo ważna.

W środowe przedpołudnie 8 lutego wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Śródborowie wraz z opiekunem i pracownikiem OTOP odwiedzili pacjentów Hospicjum Stacjonarnego św. Patryka wręczając wiosenne kwiaty, niosąc nadzieję na te trudne chwile walki z chorobą.

Do podopiecznych Hospicjum Domowego „Empatia” pojadą nasze pielęgniarki. Panie Małgosie oraz pani Jadwiga i pani Danusia zawiozą im piękne prymulki i życzenia.

Z okazji Światowego Dnia Chorego Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej życzy wszystkim chorym dużo siły i wiary w walce z chorobą. 

Galeria