Święto Policji

Autor: Administrator serwisu

22/07/2016

W czwartek, 21 lipca w PMDK Otwock odbyła się uroczystość  z okazji 97 rocznicy powołania Policji Państwowej.

W uroczystości wzięli udział: gość honorowy - Zastępca Komendanta Stołecznego Policji – młodszy inspektor Hubert Kowalczewski, Komendant Komendy Powiatowej w Otwocku podinsp. Hubert Białogrodzki, Wiceprezydent Miasta Otwocka Pan Piotr Stefański, Z-ca Burmistrza Józefowa Pan Marek Banaszek, Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny oraz inni przedstawicie lokalnych władz samorządowych i przedstawiciele lokalnych mediów.

Podczas uroczystości na stopień wyższy zostało awansowanych łącznie 84 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych otwockiej Komendy. Zostały także wręczone wyróżnienia i nagrody przyznane przez samorządy. Ponadto Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski wyróżnił nagrodą 9 funkcjonariuszy z KPP Otwock. Komendant Powiatowy podinsp. Hubert Białogrodzki przyznał nagrody finansowe 129 policjantom.

W związku ze Świętem Policji, Prezydent Miasta Otwocka przyznał złote i srebrne sosenki 6 funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Odznaczenia zostały przyznane za wieloletnie zaangażowania w działania na rzecz mieszkańców Otwocka, również poza godzinami służby. Wyróżnieni funkcjonariusze od wielu lat wykazują się dużym zaangażowaniem i poświęceniem, co przyniosło im uznanie w oczach mieszkańców Otwocka oraz pracowników otwockich publicznych placówek oświatowych, kulturalnych i profilaktycznych. 

Złote Sosenki:
  1. st. asp. Anna Wasilewicz — za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przeciwdziałania uzależnieniom.
  2. asp. sztab. Dariusz Dziedzic — za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania uzależnieniom.
  3. st. asp. Paweł Smoliński — za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania uzależnieniom oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym edukacji dzieci i młodzieży.
Srebrne Sosenki:
  1. podinsp. Anna Dydek — za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu na drogach, w tym za podejmowanie różnego rodzaju akcji, które służą promocji zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
  2. asp. Łukasz Chłopik — za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych z zakresu ograniczenia przestępczości oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym edukacji mieszkańców Otwocka.
  3. mł. asp. Przemysław Kabala — za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania uzależnieniom, ograniczenia przestępczości, szeroko pojętego bezpieczeństwa, w tym edukacji mieszkańców Otwocka.

Z ust zaproszonych gości policjanci z otwockiej komendy usłyszeli wiele miłych słów, podziękowań, wyrazów wdzięczności za pełnioną służbę oraz życzeń z okazji 97 rocznicy powołania Policji Państwowej.

Galeria