Święto Policji w Otwocku

Autor: Gazeta Otwocka

26/07/2017

W piątek, 21 lipca w PMDK Otwock odbyła się uroczystość  z okazji 98 rocznicy powołania Policji Państwowej.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Komendy Powiatowej w Otwocku podinsp. Hubert Białogrodzki, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku st. bryg. mgr inż. Mariusz Zabrocki, Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka oraz inni przedstawicie władz samorządowych z terenu Powiatu Otwockiego.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Komendanta Komendy Powiatowej w Otwocku podinsp. Huberta Białogrodzkiego Na stopień wyższy zostało awansowanych łącznie 50 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych Otwockiej Komendy. Zostały także wręczone wyróżnienia i nagrody przyznane przez samorządy. Podczas uroczystości pożegnano kończącego służbę w Polskiej Policji Kierownika Posterunku Policji w Wiązownej asp. szt. Dariusza Szopę.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Z ich ust policjanci usłyszeli wiele miłych słów, podziękowań, wyrazów wdzięczności za pełnioną służbę oraz życzeń z okazji 98 rocznicy powołania Policji Państwowej.

Galeria