Sylwestrowy Poland Bike w Otwocku

Autor: Gazeta Otwocka

03/01/2017

To był prawdziwy finisz roku! Pierwszy, a zatem historyczny Sylwestrowy Poland Bike, zorganizowany w ostatnim dniu roku 2016, ściągnął do Otwocka 150 amatorów jazdy na rowerach. Pomysł Grzegorza Wajsa okazał się strzałem w dziesiątkę, a kolarze udowodnili, że ścigać się można również w Sylwestra!

Kolarskie Miasteczko ze startem i metą zawodów znajdowało się na stadionie OKS Start Otwock. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem na trasie rundy liczącej 2,5 km rywalizowali miłośnicy dwóch kółek w wielu kategoriach wiekowych.

Najdłuższy dystans MAX (15 km – sześć rund) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1998-2001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. Wśród mężczyzn zwyciężył Patryk Białek (Rowerowa Team), przed Norbertem Gałązką (Stram Bike Fitting Serwis) i Grzegorzem Marcinkiewiczem (Nasz Bike Team). Rywalizację kobiet wygrała Justyna Tarnowska (Wiązowna), wyprzedzając Monikę Sawę (Wydolność.pl) i Aleksandrę Wójcik (WGR Team).

Swoje „sylwestrowe” ściganie miała też oczywiście młodzież. Dystans FAN (5 km – dwie rundy) należał do zawodników i zawodniczek z roczników 2002-2009, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybszy w gronie chłopców okazał się Patryk Rzepecki, który finiszował przed Janem Owczarkiem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Krystianem Górskim (UKK Huragan Wołomin). Wśród dziewcząt zwyciężyła Milena Oszkiel (Warszawski Klub Kolarski), przed Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin) i Julią Gajewską (UKS Victoria Radzymin).

Zawody pod hasłem „Sylwestrowy Poland Bike” zostały zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka i klubem OKS Start Otwock, a najlepszych w klubowej hali sportowej dekorował prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak.

- Szykujemy już nowy sezon pełen atrakcji i nowości - mówił organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. - Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 28 stycznia tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon.

Nowy cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2017 to trzy etapy w podwarszawskich miejscowościach. Wystartuje 12 lutego w Markach, 19 lutego odwiedzi Nieporęt, a zakończy się 5 marca w Kobyłce. Sezon letni z LOTTO Poland Bike Marathon rozpocznie się 26 marca w Otwocku i będzie składał się z 18 etapów. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Galeria facebook: https://www.facebook.com/pg/Poland.Bike.Marathon/photos/?tab=album&album_id=1375714325794001 

Galeria