Teatr na STULECIE!

Autor: Gazeta Otwocka

21/12/2016

Budynek Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku z powodów technicznych został zamknięty w 2003 r.. W 2014 roku Prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak podpisał umowę z wyłonioną w przetargu firmą DAR - Dariusz Dziurdziak, która zobowiązała się w 2016 roku oddać obiekt do użytku publicznego.

Otwarcie teatru odbyło się w sobotę 17 grudnia. Tego dnia, Teatr Miejski był punktem centralnym otwockiej kultury. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali aktorzy: Emilia Krakowska i Ignacy Gogolewski oraz Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak. Następnie budynek został poświęcony przez ks. Bogdana Sankowskiego proboszcza parafii św. Wincentego a′Paulo. Po błogosławieństwie wszyscy zajęli miejsca na sali a na scenę wszedł prezydent Zbigniew Szczepaniak, który powitał gości oraz przedstawił historię otwockiego teatru. Następnie na scenę zostali zaproszeni aktorzy, którzy zostali za swoją działalność odznaczeni złotymi i srebrnymi sosenkami. Prezydent wręczył także aktorom symboliczny klucz do teatru. Głos zabrał także Starosta Otwocki Mirosław Pszonka ora Wicestarosta Paweł Rupniewski, którzy pogratulowali mieszkańcom wspaniałego, nowoczesnego obiektu oraz wręczyli Prezydentowi obraz przedstawiający nowy Teatr Miejski. Jako ostatni głos zabrali aktorzy: Emilia Krakowska oraz Ignacy Gogolewski, którzy swoje pierwsze kroki w aktorskiej karierze stawiali właśnie w teatrze Jaracza - artyści za swoje przemówienia zostali nagrodzeni oklaskami na stojąco.
Po przemówieniach przyszła pora na część artystyczną - na deskach teatru aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Dom na granicy" przygotowaną na podstawie opowiadania Sławomira Mrożka w reżyserii Krzysztofa Czekajewskiego.

Z repertuarem Teatru Miejskiego im. S. Jaracza w Otwocku można zapoznać się na stronie: http://www.ock.com.pl/news.php?idNews=230

Lista odznaczonych złotymi i srebrnymi sosenkami
Złote sosenki: Joanna Muczke, Sebastian Rakowski;
Srebrne sosenki: Sylwia Kamińska, Magdalena Charczuk, Monika Aniszewska, Przemysław Skoczek, Aldona Marton Skoczek, Piotr Poleski, Krzysztof Herncisz

Galeria