Tropem Wilczym

Autor: Gazeta Otwocka

27/02/2017

Po raz trzeci mieszkańcy Otwocka uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w biegu przełajowym pt. „Wilczym Tropem”. 

Ideą biegu edukacyjnego „Topem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest przede wszystkim oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963. W Polsce bieg odbył się po raz piaty, a w Otwocku po raz trzeci. Jego dystans to symboliczne 1963 metrów.

Organizatorem biegu i pikniku historycznego była Fundacja Wolność i Demokracja oraz Miasto Otwock. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców – wzięło w nim udział ponad 500 osób! Każdy uczestnik biorący udział w biegu pamięci otrzymał pakiet startowy składający się z koszulki oraz po dobiegnięciu do mety pamiątkowego medalu. Po biegu na uczestników na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej czekał szereg atrakcji. Każdy mógł upiec kiełbaskę na dużym ognisku bądź skosztować specjału kuchni polowej - pysznego bigosu. Gdy uczestnicy chwilę odpoczęli po biegu byli świadkami inscenizacji wojennej przygotowanej przez Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie.

Galeria