"W Listopadowej Zadumie - Samorządowcy Niepodległej"

Autor: Wydział Kultury i Promocji

21/11/2017

W sobotę, w przepięknej scenerii, udekorowanego oraz pięknie oświetlonego kościoła Wincentego a’Paulo w Otwocku odbył się koncert nawiązujący w swym scenariuszu do 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę pt. „W Listopadowej Zadumie – Samorządowcy Niepodległej”. Wydarzenie, zorganizowane przy współudziale Miasta Otwock, zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, którego reprezentowała pani Bożena Żelazowska – Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. W wydarzeniu, obok zebranej publiczności, wzięli udział również pan Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak oraz Gospodarz Parafii - ksiądz dziekan Bogdan Sankowski.

W koncercie przedstawiającym utwory o tematyce patriotycznej wzięli udział wspaniali wykonawcy największych Polskich scen, wśród których znaleźli się sopranistka Bogumiła Dziel – Wawrowska, tenor – Piotr Rafałko, baryton – Robert Szpręgiel, bas – Andrzej Wojda oraz instrumentaliści Małgorzata Piszek na fortepianie, Wiktoria Charczenko na skrzypcach oraz Wojciech Kowalewski na instrumentach perkusyjnych. O scenariusz koncertu, który rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Rzeczpospolitej Polskiej, zadbał pan Ryszard Nowaczewski, który jednocześnie wcielił się w rolę konferansjera, jak zwykle płynnie i sprawnie przenoszącego publiczność w tematykę kolejno wykonywanych utworów. W bogatym repertuarze nie zabrakło wspaniałych i znanych melodii patriotycznych, takich jak „Czerwone Maki na Monte Cassino”, „Biały Krzyż”, „My Pierwsza Brygada”, pieśni ułańskich, utworów F. Chopina i wielu innych.

Współorganizatorem koncertu był pan Marek Połynko, który dodatkowo zajął się obsługą techniczną wydarzenia, w tym reżyserią światła.

Wszystkim artystą, organizatorom oraz zebranej publiczności serdecznie dziękujemy za niezwykły, przepełniony wspaniałymi treściami wieczór.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Galeria