Zawodnicy z Otwocka pierwszy raz na podium Mistrzostw Polski Freestyle Slalom

Autor: Administrator serwisu

20/12/2016

fot. Jerzy Żaczek

W zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników z całej Polski. Pojawiła się cała Polska czołówka. W śród tych zawodników wystartowało 12 reprezentantów UKS Wilki Otwock. Spisali się naprawdę dobrze. 2 razy stawali na podium. I to nie zawodniczki Kadry Polski, które są już mocno zmęczone bardzo długim sezonem startowym, a bardzo młode Wilczyce.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji Pair Classic Freestyle Slalom (jazda synchroniczna parami) na III miejscu podium stanęły: Nadia Jeziorek i Małgorzata Piszczadowska. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, że ta konkurencja rozgrywana jest bez podziału na płeć i wiek. Zawodniczki UKS Wilki Otwock mają zaledwie po 8 lat. Był to ich pierwszy start w tej konkurencji (pierwszy zawodników z Otwockiego klubu).

W drugim dniu zawodów niespodziankę sprawiła Kinga Kos, która zajęła III miejsce w konkurencji Free Jump (skok nad tyczką). W tej konkurencji nie ma podziału na wiek, jest jedynie podział ze względu na płeć. Kinga ma 10 lat.

Pierwszy raz zawodniczki z UKS Wilki Otwock startowały w konkurencji Classic Freestyle Slalom. W pokazach indywidualnych do muzyki wystartowały Katarzyna Gzyl i Kinga Kos. Spisały się bardzo dobrze i zajęły kolejno 8 i 10 miejsce.

W konkurencji Speed Slalom juniorek świetnie spisały się Katarzyna Gzyl i Marika Jeziorek. Zajęły 6 i 10 miejsce. Kasia, jako pierwsza w Wilków uzyskała czas poniżej 6 sek. Tutaj wystartowały także 2 bardzo młodziutkie debiutantki: Maja Bielecka (7 lat) i Gabrysia Ambroziak (9 lat).
W seniorkach Halina Labriga, czego można było się spodziewać, zajęła 4 miejsce. 3 pierwsze zawodniczki do numery 2, 3 i 4 w rankingu World Slalom Series (Klaudia Hartmanis i siostry Czapla). Halina zajmuje 27 miejsce w rankingu światowym.

Ostatnia konkurencja to  Battle Freestyle Slalom, czyli bitwa na triki. W juniorkach Katarzyna Gzyl i Marika Jeziorek awansowały do ćwierć finałów. Niestety, tutaj zakończyły się dla nich zawody. Zajęły miejsca 9 i 13.

W sobotę wieczorem odbyła się uroczystość III Urodzin Wilków. Na początku najlepsi zawodnicy klubu z Otwocka zostali uhonorowani dyplomami od Prezydenta Miasta Otwocka i Starosty Otwockiego. Byli to:
Natalia Kociszewska – za największe postępy w Freestyle Slalomie oraz wyniki w sztafecie w jeździe szybkiej
Rafał Tokarzewski – zawodnik plasujący się w pierwszej dziesiątce młodzików w Polsce w jeździe szybkiej,
Nadia Jeziorek – za ogromne postępy w Freestyle Slalomie, wyniki w jeździe szybkiej,
Małgorzata Piszczadowska - za ogromne postępy w Freestyle Slalomie, wyniki w jeździe szybkiej,
Kinga Kos – za reprezentowanie klubu poza granicami Polski,
Katarzyna Gzyl – kadrowiczka Polski w Freestyle Slalomie, za reprezentowanie klubu poza granicami Polski oraz wyniki w jeździe szybkiej
Halina Labriga – reprezentantka Polski w Freestyle Slalomie, III zawodniczka Halowych Mistrzostw Polski w jeździe szybkiej,
Marika Jeziorek – reprezentantka Polski w Freestyle Slalomie, Wicemistrzyni Halowych Mistrzostw Polski w jeździe szybkiej

Potem był tort dla wszystkich – solenizantów i gości, czyli wszystkich obecnych podczas uroczystości. W ramach Urodzin został rozegrany Ogólnopolski Konkurs Limbo Skating. Późnym wieczorem około 60 dzieci jeździło pod tyczką. Zacięta rywalizacja rozegrała się  pomiędzy dwoma najlepszymi w Polsce zawodniczkami w tej nieoficjalnej, ale bardzo popularnej dyscyplinie – Abigajl Pelinko ze Szkółki Rolkowej Wodzu z Rzeszowa i Nadią Jeziorek z UKS Wilki Otwock. Dziewczyny, w ferworze walki, kilkakrotnie pobijały aktualny rekord Polski. Tym razem lepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, Nadia Jeziorek, ustanawiając nowy - niesamowity rekord Polski: 24 cm.

1 dzień zawodów zakończył się zabawą w kółko i krzyżyk na rolkach. Prawie do północy 8 czteroosobowych drużyn bawiło się grając pomiędzy sobą w grę zaproponowaną przez gospodarzy. Najciekawsze jest to, że nie ważny jest wiek,  płeć czy doświadczenie na rolkach, a dobra zabawa.

Na koniec trzeba podziękować wszystkim osobom, które brały udział przy zorganizowaniu tych Mistrzostw. Największe podziękowania należą się rodzicom zawodników UKS Wilki Otwock. Zrobili to społecznie w celu popularyzacji Freestyle Slalomu.  Bez ich zaangażowania zorganizowanie tak dużej i wspaniałej imprezy nie byłoby możliwe.

Podczas zawodów dzielnie spisywała się grupa wolontariuszy dzięki którym zawody przebiegały bardzo sprawnie, za co bardzo dziękujemy.

Wspaniale spisali się także sędziowie. Był to międzynarodowy zespół: Rafał Rackmann z Warszawy (sędzia główny), Krzysztof Kudyk z Warszawy, Tomas Pour z Czech, Tomas Brandejs z Czech, Tomasz Suwaj z Krakowa i Jakub Bednarski z Rzeszowa.

Podziękować trzeba także:
Patronom – WSSA, PZSW, Prezydent Miasta Otwocka, Przewodniczący Rady Miasta Otwocka, Starosta Otwocki,

Patronom Medialnym – Radio ESKA, Linia Otwocka, iOtwock.info i TubaOtwocka

Sponsorom – Seba, Proskates, TopMarket, Restauracji Soplicówka, Agencji Reklamowej 220V, ProLube

Partnerom – Fundacji Musso4x4, I Love Świdermajer, JaNaRolki

Zawody były współfinansowane przez Miasto Otwock oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

A na samym końcu gratulacje dla wszystkich uczestników. Byliście wspaniali!

 

Wyniki zawodników i zawodniczek z UKS Wilki Otwock:

Classic Freestyle Slalom

Juniorki:
Kinga Kos – 8 miejsce
Katarzyna Gzyl – 10 miejsce

Speed Slalom

Juniorki:
Katarzyna Gzyl – 6 miejsce
Marika Jeziorek – 10 miejsce
Julia Zawadzka – 18 miejsce
Nadia Jeziorek - 19 miejsce
Kinga Kos – 21 miejsce
Dominika Kordulasińska – 27 miejsce
Klara Nazorek – 28 miejsce
Natalia Kociszewska – 30 miejsce
Małgorzata Piszczadowska – 32 miejsce
Maja Bielecka – 37 miejsce
Gabrysia Ambroziak – 40 miejsce

Juniorzy:
Rafał Tokarzewski – 13 miejsce
Bartek Malesa – 19 miejsce

Seniorki:
Halina Labriga – 4 miejsce

Pair Classic Freestyle Slalom
para: Nadia Jeziorek I Małgorzata Piszczadowska – 3 miejsce

Battle Freestyle Slalom

Juniorki:
Katarzyna Gzyl – 9 miejsce
Marika Jeziorek – 13 miejsce
Kinga Kos, Małgorzata Piszczadowska i Julia Zawadzka – 17 miejsce
Natalia Kociszewska, Dominika Kordulasińska, Nadia Jeziorek, Klara Nazorek – 25 miejsce

Juniorzy:
Rafał Tokarzewski – 9 miejsce
Bartek Malesa – 13 miejsce

Seniorki:
Halina Labriga – 5 miejsce

Free Jump

Kobiety:
Kinga Kos – 3 miejsce
Marika Jeziorek – 6 miejsce
Halina Labriga – 9 miejsce
Katarzyna Gzyl – 12 miejsce
Natalia Kociszewska – 13 miejsce

Zdjęcia: Jerzy Żaczek

Relacja przygotowana przez Pana Dariusza Labriga

Galeria