Złote gody

Autor: Gazeta Otwocka

06/03/2017

30 parom małżeńskim z Otwocka wręczono „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie”. Dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Zbigniew Szczepaniak, prezydent Otwocka.

50 i ponad 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Wam drodzy jubilaci życie nie poskąpiło ciężkich przeżyć, ale nam dało tę możliwość abyśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten piękny jubileusz i z dumą patrzymy na to wspólnie – mówiła Beata Boczarska zastępca naczelnika Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Otwocka.

Uroczysta gala, podczas której wręczono medale, odbyła się 4 marca w PMDK Otwock. W imieniu Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczał Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak. Odznaczonych zostało 28 par świętujących złote gody (50-lecie pożycia małżeńskiego), 1 para świętująca diamentowe gody (60-lecie pożycia małżeńskiego) oraz jedna para obchodząca jubileusz 67-lecia pożycia małżeńskiego.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której dla jubilatów zaśpiewała wokalistka Karolina Dubaniewicz przy akompaniamencie Pawła Dubaniewicza, Emilii Melon oraz Tadeusza Melona. Na zakończenie jubilaci i osoby, które im towarzyszyły częstowali się tortem, krojonym przez prezydenta. Wzniesiono także toast za pomyślność par świętujących złote i diamentowe gody.

Galeria