26. finał WOŚP w Otwocku

Autor: Wydział Kultury i Promocji

15/01/2018

14 stycznia w całej Polsce odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia związane z Orkiestrą rozpoczęły się już w sobotę w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku, gdzie odbyły się występy artystyczne połączone z licytacją na rzecz WOŚP. W niedzielę, podobnie jak w latach ubiegłych główna impreza odbyła się w PMDK. Podczas zbiórki w Otwocku zebrano ( stan na dzień dzisiejszy) 171.906 zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 26! W tym roku zbierano pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Organizatorami otwockiej zbiórki oraz imprez towarzyszących byli: ZHP Otwock, Otwockie Centrum Kultury oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury przy wsparciu wielu instytucji w tym oczywiście Miasta Otwock.

W Otwocku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać już w sobotę wieczorem. W Teatrze Miejskim odbył  się recital Magdaleny Tul  oraz Show Pawła Burczyka. W czasie wydarzenia odbywały się liczne licytacje przedmiotów przekazanych przez osoby chcące wspomóc WOŚP.

Podczas niedzielnego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brało udział prawie 150 wolontariuszy, którzy prowadzili zbiórkę. Otwockie centrum „dowodzenia” WOŚP znajdowało się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Dla zainteresowanych zorganizowano szereg atrakcji, jak występy artystyczne w sali widowiskowej PMDK, darmowe konsultacje medyczne, loterie. Dla spragnionych ruchu zorganizowano rekreacyjny bieg oraz marsz nordic walking. Można było ogrzać się również grochówką serwowaną przez, jak zawsze niezawodną, Ochotniczą Straż Pożarną.

Na scenie głównej odbywały się pokazy oraz koncerty artystów. Wystąpili m. in. Trawnik, The Orange Basement, PLAN, Kabanos oraz gwiazda wieczoru – Kary Oddział Zamknięty. W przerwach między koncertami można było wziąć udział w licznych licytacjach.

O godzinie 20:00 Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak podziękował mieszkańcom za wspieranie inicjatywy oraz wspólnie z mieszkańcami odliczył czas do pokazu sztucznych ogni - "Światełka do Nieba".

Łączna kwota zebrana przez Otwocki oddział WOŚP to 171 906. Na ten wynik składają się przede wszystkim pieniądze zebrane przez wolontariuszy oraz uzyskane z darowizn i licytacji. W dalszym ciągu trwają licytacje otwockiego WOŚP na serwisie allegro: http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=39186753. Zatem  na oficjalne wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Jednak już dziś możemy pogratulować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia oraz tym, którzy po raz kolejny pokazali wielkie serca wspierając akcję WOŚP.

Galeria