Bohaterowie odznaczeni - uratowali 11 osób!

Autor: Administrator serwisu

30/06/2020

We wtorek 30 czerwca 2020 r. podczas XXXI Sesji Rady Miasta Otwocka Prezydent Otwocka Jarosław Tomasz Margielski wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Moniką Kwiek wręczyli Panu Jakubowi Kaczorowskiemu oraz Panu Albertowi Jarzynie złote sosenki za bohaterską postawę, którą obaj mężczyźni wykazali się w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. kiedy bez chwili zawahania uratowali z rzeki Świder tonącego chłopca. Skutecznie przeprowadzili akcję ratunkową, chociaż za względu na konary drzew i silny nurt rzeki, nie było łatwo. Następnie, mając na uwadze troskę o los pozostałych bawiących się w rzece dzieci, mężczyźni udzielali pomocy kolejnym osobom. Łącznie uratowali 11 osób!

Odznaczenia w symboliczny sposób podkreślają wyjątkowość ludzi, którzy nie wahali się, ratując ludzkie życie. Jednocześnie, w trakcie wręczenia złotych sosenek zarówno Pan Jakub Kaczorowski oraz Pan Albert Jarzyna podkreślali, że każdy na ich miejscu postąpiłby w takiej sytuacji podobnie. Rada Miasta wyraziła uznanie dla bohaterskiej, szlachetnej postawy mężczyzn brawami na stojąco. 

Pan Jakub Kaczorowski oraz Pan Albert Jarzyna zaangażowali się również w kampanię informacyjną, która będzie prowadzona pośród mieszkańców Otwocka. Dzisiaj na plażach wokół Świdra otwocki Ekopatrol prowadził akcję informacyjną, nadzorują również rzekę. W okolicach plaży zawieszone zostaną również tablice informacyjne.

Przypominamy o niebezpieczeństwie! Wysoki poziom wody i silny nurt wody w Świdrze stanowią ogromne zagrożenie – szczególnie dla dzieci. Apelujemy o rozsądek i rozwagę!