Ciekawie i bezpiecznie w ferie

Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

03/01/2018

W województwie mazowieckim 15 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów. Wyjazd na kolonie w góry, ferie u dziadków, czy jednak pobyt w domu. Powstaje pytanie: co zrobić żeby młodzi ludzie mogli w miejscu zamieszkania ciekawie i bez zagrożeń spędzić czas wolny od szkolnych zajęć? Opracowanie atrakcyjnych i bezpiecznych pomysłów na spędzenie ferii zimowych jest głównym celem konkursu pod patronatem honorowy Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery skierowanego do organizacji pozarządowych.

Wojewoda Mazowiecki wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. W Radomiu, Mazowieckim Kuratorem Oświaty oraz Komendantem Stołecznym Policji, ogłasza drugą edycję konkursu na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania, organizowaną podczas ferii zimowych na Mazowszu. Konkurs, który odbędzie się w terminie od 15 do 26 stycznia 2018 roku przeznaczony jest dla organizacji pozarządowych. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.

- Intencją konkursu jest opracowanie atrakcyjnych dla młodych ludzi projektów, dzięki którym będą mogli w ciekawy i bezpieczny sposób spędzić ferie zimowe również w swojej okolicy – powiedział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki – chcemy pokazać młodzieży dobre wzorce, jak bezpiecznie spędzać czas bez podejmowania ryzykownych rozrywek takich jak jazda na łyżwach w niedozwolonych miejscach np. po zamarzniętych stawach i rzekach.  – dodał Wojewoda.

Zgłoszone do konkursu pomysły oceniane będą między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności - możliwości przeniesienia inicjatyw na grunt innych mazowieckich powiatów. Istotnym konkursowym kryterium jest też dopasowanie przedstawianych propozycji do oczekiwań młodych ludzi. Ważny aspekt to też promocja zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, stylu życia.

Serdecznie zachęcamy wszystkie podmioty spełniające wymogi określone w regulaminie do udziału w konkursie.

DO POBRANIA:

Regulamin konkursu.