FMX SHOW Otwock - czwarta edycja za nami!

Autor: Administrator serwisu

02/10/2018

Teren dawnego wysypiska przy ulicy Warsztatowej w Otwocku ponownie stał się miejscem ekstremalnych ewolucji, bowiem w minioną sobotę, 29 września br. odbyła się tam kolejna edycja FMX SHOW Otwock. Organizatorem wydarzenia, które zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Otwocka był Klub Sportowy Freestyle Family.

  

FMX SHOW Otwock to jedyne dla polskich zawodników zawody FMX czyli wykonywanie widowiskowych skoków motocyklem crossowym i jednoczesnym robieniem trików.

W tegorocznej edycji zawodów wszyscy zawodnicy skakali na takim samym dystansie na odległość 21 metrów (kicker radius 8) i 23 metry (radius9), zgodnie z obecnie przyjętymi standardami na całym świecie w tym podczas Mistrzostw Świata FMX. W zawodach wzięła udział czołówka polskich zawodników na czele z prekursorem FMX w Polsce Bartkiem Ogłazą oraz Marcinem Łukaszczykiem i Rafałem Białym.

Pogoda dopisała, kibice również, a poziom umiejętności sportowców był naprawdę wysoki. Podczas wydarzenia nie zabrakło przede wszystkim niesamowitych emocji i najtrudniejszych trików. Miejsca na podium zdobyli:

  1.  Marcin Łukaszczyk
  2. Mikołaj Tempka 
  3. Bartek Ogłaza

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, które w imieniu władz Miasta Otwocka wręczył Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Andrzej Wysoczański.

 

Galeria