Kamienne Gody Państwa Grzebalskich

Autor: Gazeta Otwocka

16/02/2016

Na zdjęciu (od lewej) Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak, Zofia Grzebalska oraz Michał Grzebalski

Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak odwiedził państwa Grzebalskich, którzy świętują 70 – rocznicę pożycia małżeńskiego.

W piątek, 12 lutego Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak odwiedził Zofię i Michała Grzebalskich. Para świętuje 70 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji małżonkowie otrzymali od prezydenta, oprócz najszczerszych życzeń, medal za długoletnie pozycie małżeńskie, bukiet kwiatów oraz kosz słodyczy.

Zofia (z d. Słabuszewszka) i Michał Grzebalscy pobrali się 17 września 1945 roku. Mają dwóch synów , sześcioro wnucząt oraz ośmioro prawnucząt. Oboje są otwocczanami od urodzenia. Siostra Zofii Słabuszewskiej była krawcową i pracowała w pracowni krawieckiej w Otwocku przy ulicy Żeromskiego. Zofia często pomagała siostrze w pracy – m. in. przyjmowała zlecenia i roznosiła klientom zrealizowane prace. Pewnego dnia matka Michała Grzebalskiego przyszła do pracowni złożyć zlecenie. Obsługiwała ją akurat Zofia. Klientka zażyczyła sobie żeby towar po wykonaniu usługi został dostarczony do jej domu na Kresach. Gdy pracownia zrealizowała złożone zamówienie, Zofia została wysłana aby dostarczyć przesyłkę Pani Grzebalskiej. Gdy zapukała do drzwi, przed jej oczyma ukazał się Michał, syn Pani Grzebalskiej. Po odebraniu przesyłki zaproponował Zofii że odprowadzi ją do pracy. Od tego spotkania i pierwszego spaceru rozpoczęła się piękna i długa historia, która trwa aż do dziś.

Galeria