Międzyszkolny Dzień Wolontariatu

Autor: Wydział Kultury i Promocji

24/12/2018

POMAGAMY SPEŁNIAĆ MARZENIA DZIECI

podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Hospicjum "Promyczek" oraz Fundacji Drużyna Błażeja


Dnia 5.12.2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 8 z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbył się po raz drugi Międzyszkolny Dzień Wolontariatu dla otwockich szkół podstawowych pod Patronatem Prezydenta Miasta Otwocka.

Gościliśmy  uczniów  z opiekunami ze szkoły nr 1 i 7. Najserdeczniejsze życzenia wolontariuszom złożyła nasza Pani Dyrektor Agnieszka Galińska z radnym Miasta Otwock panem Ireneuszem Wojtasikiem. O działalności i akcjach charytatywnych opowiedziała nam pani Magdalena Książek z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Podczas całej akcji wypiekania pierników na warsztatach szkolnych służyła nam pomocą Rada Rodziców, a na jej czele, jak zwykle bardzo aktywna przewodnicząca pani Kamila Radomska - Piętka i Państwo Małgorzata i Michał Szymusikowie.

Tegoroczne zadanie dla wolontariuszy polegało na dekorowaniu wypieczonych wcześniej pierniczków na prezenty dla podopiecznych fundacji i kiermasze świąteczne.            

Dnia 9 grudnia w niedzielę  nasi wolontariusze sprzedawali pierniczkowe Teomisie na Otwockim Rajdzie Rowerowym "Mikołaje kręcą dla Teosia"- podopiecznego Fundacji Drużyna Błażeja i na Gwiazdobraniu w Józefowie, a w niedzielę 16 grudnia w parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Otwocku oraz w naszej Ósemce. Dochód ze wszystkich sprzedaży słodkości trafi na konta wyżej wymienionych fundacji.      

Każdy uczestnik Dnia Wolontariatu otrzymał pamiątkowy dyplom i okolicznościowy znaczek.

Podsumowanie całej akcji charytatywnej odbyło się dnia 21.12.2018 r. podczas wręczenia nagród za udział w Rodzinnym Międzyszkolnym Konkursie "Radość tworzenia i pomagania - choinka z piernika", w której wzięło udział 5 placówek oświatowych z terenu naszego miasta: szkoła podstawowa nr 5, 7, 8 oraz przedszkola nr 10 i 18. Wszystkie piękne, rodzinne wypieki konkursowe również zasiliły konto w/w fundacji i hospicjów. Na uroczystości  gościliśmy przedstawiciela Zarządu Fundacji Drużyna Błażeja Pana Ireneusza Stawińskiego, który złożył gratulacje i życzenia wszystkim uczestnikom konkursu i całej społeczności szkolnej. Życzenia z podziękowaniami przesłali nam również Hospicjum Promyczek i Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej.

LAUREACI konkursu pierniczkowego:

  1. Jan Kośmicki - Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka  ul. Komunardów
  2. Kalina Cisek SP nr 5 w Otwocku i  Zuzanna Adamczyk SP nr 8 w Otwocku
  3. Daria Chojnowska SP nr 7 w Otwocku

WYRÓŻNIENIA:

  1. Marcin Szymański - Przedszkole nr 10  "Leśne Skrzaty" ul. Kochanowskiego
  2. Rozalia Kępińska SP nr 8 w Otwocku
  3. Dominika Krogulska SP nr 5 w Otwocku
  4. Weronika Książek SP nr 8 w Otwocku
  5. Sandra Antolak SP 8 w Otwocku
  6. Oliwia Gaumer i Liwia Pałac SP nr 8 w Otwocku

Ponadto komisja konkursowa nagrodziła małym  upominkiem z dyplomem za udział pozostałych uczestników konkursu - 17 osób.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów produktów na pierniki - naszym Rodzicom, a w szczególności Państwu Szymusikom (Sale Bankietowe Hada) - za wypiekanie.

 

Organizatorzy akcji wolontariatu SP 8

Małgorzata Szczepanik i Zofia Syfert z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim


Galeria