Nowy oddział rehabilitacyjny

Autor: Administrator serwisu

31/12/2015 12:30

Oddział rehabilitacyjny

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy istnieje w Otwocku od 42 lat. Przez ostatnie 8 lat szpital jest intensywnie rozbudowywany. 8 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału rehabilitacyjnego.

Otwocki szpital jest obecnie jednym z największych ośrodków wysokospecjalistycznych w Polsce. Szpital nieustannie powiększa swoją ofertę medyczną poprzez wprowadzanie nowatorskich metod leczenia, zakup nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu oraz modernizację istniejących oddziałów.

Idealnym przykładem modernizacji jest wybudowanie nowoczesnego budynku, w którym będą świadczone usługi rehabilitacyjne. Wybudowanie nowego oddziału było możliwe dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz pracowników szpitala w pozyskiwanie dotacji finansowych z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dla osób po urazach i złamaniach niezwykle ważne są pierwsze dni po zakończeniu leczenia, dlatego podjęto decyzję o rozszerzeniu oferty rehabilitacyjnej w szpitalu.

Budynek został wybudowany od podstaw, z uwzględnieniem wszelkich założeń (windy, szerokie korytarze, szerokie futryny drzwi itp.) oraz wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Wewnątrz budynku znajdują się gabinety lekarskie, sale zajęciowe, sala konferencyjna, komory ciśnieniowe i do krioterapii i sale dla pacjentów. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad korzystania oraz oferty oddziału znajdą Państwo na stronie internetowej www.spskgruca.pl bądź pod numerem telefonu: 0 22 779 40 31 (sekretariat).