24 marca - Otwock w Godzinie dla Ziemi

Autor: Wydział Ochrony Środowiska

20/03/2018 20.30

Prezydent Miasta Otwocka serdecznie zaprasza Mieszkańców Otwocka do udziału w największej ekologicznej akcji na świecie - Godzinie dla Ziemi WWF. 

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę, 24 marca o godzinie 20.30. 

Akcja Godzina dla Ziemi WWF polega na symbolicznym zgaszeniu światła na jedną godzinę, w trosce o Ziemię i w celu promowania idei ochrony środowiska naturalnego.

Od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy również rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych.  W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.  Więcej informacji o akcji oraz petycja w sprawie ochrony Puszczy Karpackiej dostępne są na stronie WWF sercekarpat.pl .

W tym roku Otwock oficjalnie przyłącza się do udziału w akcji. W sobotę 24 marca o godzinie 20.30 zgaśnie na godzinę iluminacja otwockiego Magistratu, czyli budynku A Urzędu Miasta Otwocka. Zachęcamy wszystkich Mieszkańców Otwocka do tego, aby w dniu 24 marca zgasili światła w geście poparcia dla idei ochrony Puszczy Karpackiej, ale również z myślą o ochronie przyrody w naszym bezpośrednim otoczeniu.