„Koduj z Gigantami” w Urzędzie Miasta w Otwocku

Autor: Administrator serwisu

28/01/2020

gigant.jpg

W dniu 01 lutego 2020 r. (najbliższa sobota) w siedzibie Urzędu Miasta Otwocka (budynek C pokój nr 5 – sala konferencyjna) odbędą się warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży organizowane przez szkołę „Giganci Programowania”. Jest to już szósta edycja bezpłatnych warsztatów odbywających się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Warsztaty objął swoim patronatem również Prezydent Miasta Otwocka.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 18. roku życia. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych. Zapisać się można poprzez wypełnienie formularza na stronie https://www.giganciprogramowania.edu.pl/nauka-programowania-wydarzenia lub telefonicznie: 22 112 10 63 lub kom. 882 128 581.

 

Celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie się z narzędziami programistycznymi i nowymi technologiami. Misją Gigantów Programowania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT. Przewidzianych jest ponad 4500 miejsc dla uczestników warsztatów w dniach 18.01-16.02.2020 r. na terenie całej Polski.

 

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor, starsi natomiast - C# i Visual Studio. Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.