Trafna interwencja

Autor: Administrator serwisu

24/10/2019

DSC_0284.jpg

W dniu 23 października 2019 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyła się konferencja w ramach projektu pn. „Trafna Interwencja”, realizowanego przez Fundację Europejskie Centrum Edukacji „PO PROSTU”

 

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Otwocka oraz Starosty Powiatu Otwockiego. 

 

Projekt miał za zadanie udzielenie profesjonalnej pomocy oraz aktywizację środowiska edukacyjnego związanego z przedszkolami oraz szkołami podstawowymi powiatu otwockiego. Projekt został tak opracowany, aby obejmował swoim zasięgiem całość środowiska decydującego o tym, jak profesjonalnie zostanie podjęta interwencja w stosunku do dziecka i jego najbliższej rodziny, która mierzy się z depresją czy innymi kryzysami psychicznymi o nieznanym podłożu. 

 

Wydarzenie prowadzili: Pani Bianka-Beata Kotoro (psycholog, terapeuta, psychoseksuolog, psychoonkolog), Pan Marcin Juwa (prawnik, kryminalistyk, pedagog) oraz Pan Wiesław Sokoluk (pedagog, seksuolog kliniczny, superwizor PTS i ECE).

 

Podczas projektu zostały poruszone tematy takie jak: depresja i choroba afektywna dwubiegunowa wśród dzieci i młodzieży, zaburzenia psychiczne wśród rodziców/ opiekunów prawnych, jak choroba dorosłego wpływa na życie i rozwój dziecka etc.

 

W konferencji uczestniczyli m.in. pedagogowie i psychologowie zatrudnieni w placówkach oświatowych powiatu otwockiego.  Udział w konferencji wzięła również Pani Edyta Rosłaniec Dyrektor Oświaty Miejskiej w Otwocku oraz Wiceprezydent Miasta Otwocka Sławomir Sierański, który podkreślił, że problem depresji dotyczy coraz większej ilości dzieci. Zaznaczył również jak istotne jest szybkie reagowania oraz postawienia właściwej diagnozy, w przypadku dzieci borykających się z depresją.

Galeria