Wsparcie dla przedsiębiorców w trudnościach

Autor: Administrator serwisu

11/02/2019

Przedsiębiorcy, którzy przechodza trudności w prowadzeniu swojego biznesu lub szukają pomysłu na dalszy rozwój mogą skorzystać z usług świadczonych przez doświadczonych konsultantów i mentorów w ramach projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

Celem konkursu Early Warning jest wsparcie firmy w sytuacji kryzysowej dzięki doradztwu doświadczonych mentorów.

Kto może otrzymać wsparcie?

  • przedsiębiorcy w sytuacji kryzysowej lub dostrzegający oznaki nadciągających trudności
  • Formalności związane ze zgłoszeniem są minimalne. Wypełnij prosty formularz, podając podstawowe dane firmy i wybierając jednego z konsultantów.

Jakie wsparcie możesz otrzymać?

  • wsparcie konsultantów i mentorów - doświadczonych przedsiębiorców
  • wczesne zdiagnozowanie problemu w firmie
  • doradztwo w podjęciu odpowiednich działań, które zabezpieczą firmę przed poważnymi konsekwencjami w przyszłości, a w skrajnych przypadkach przed upadłością

Konsultanci wspólnie z Tobą spojrzą na firmę „z lotu ptaka”, wskażą obszary problemowe i zaproponują dalsze działania. Praca z konsultantem trwać będzie ok. 8 godzin. Jej efektem będzie:

  • zidentyfikowanie i rozwiązanie problemu
  • opracowanie diagnozy i dobór mentora, który będzie dalej z Tobą pracował
  • opracowanie diagnozy i skierowanie przedsiębiorcy do doradcy, który pomoże przeprowadzić restrukturyzację, a w skrajnym przypadku - zasugeruje zamknięcie firmy

Dobór mentora, który najlepiej będzie potrafił Ci pomóc, jest niezwykle ważny. W znalezieniu odpowiedniej osoby pomoże konsultant, biorąc pod uwagę zarówno doświadczenie biznesowe mentora, charakter występujących w przedsiębiorstwie trudności oraz cechy charakterologiczne mentora i przedsiębiorcy. Mentor pomoże Ci zadbać o firmę i dać jej nowy impuls!

Praca z konsultantem i mentorem jest bezpłatna. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego, pierwsze dwie godziny świadczone są przez doradcę nieodpłatnie a dalsza pomoc jest ustalana indywidualnie pomiędzy przedsiębiorcą a doradcą.