Diamentowy jubileusz Sławy Przybylskiej

Autor: Gazeta Otwocka

05/05/2016

Sława Przybylska (śpiew), Janusz Tylman (fortepian) i Tadeusz Melon (skrzypce)

Gwiazda polskiej i zagranicznej estrady, mistrzyni repertuaru oraz melodyjnej i zarazem romantycznej piosenki, mieszkanka Otwocka – Sława Przybylska obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia pracy artystycznej.

 

Świętej Pamięci Prezydent RP Lech Kaczyński napisał w liście do Sławy Przybylskiej, że jest mistrzynią poetyckiego repertuaru. Jerzy Waldorf, powiedział, że to Edith Piaf. Inni mówili też o Sławie jako o polskiej Juliette Greco.

Przez 60 lat pracy artystycznej Sława Przybylska występowała w ponad 40 krajach, uczestniczyła w wielu festiwalach w Polsce i Europie. Zaśpiewała ponad 2000 piosenek. 

Na pytanie, czy jest człowiekiem sukcesu, Sława Przybylska odpowiedziała w jednym z wywiadów, że sukcesem są wszystkie lata gdy mogła służyć ludziom swoim talentem i umiejętnościami. Mówi, że nie popularność w życiu sprawia jej radość, a poczucie uczestnictwa w sztafecie pokoleń artystów tworzących małe cegiełki życia duchowego, a sama piosenka jest potrzebą codzienności.

Sława Przybylska, jest jedną z największych gwiazd polskiej i zagranicznej estrady.

Z okazji diamentowego jubileuszu pracy artystycznej w Teatrze Rampa w Warszawie odbył się jubileuszowy koncert z udziałem Sławy Przybylskiej, która zaprezentowała 26 utworów.

Wielbiciele, przyjaciele i członkowie Komitetu Honorowego Obchodów Roku Jubileuszowego składali życzenia i gratulacje Sławie Przybylskiej. W imieniu Samorządu Miasta Otwocka i mieszkańców Otwocka życzenia kolejnych lat aktywności zawodowej, wspaniałych koncertów jubileuszowych i wszelkiej pomyślności złożyła jubilatce wiceprezydent Agnieszka Wilczek.     

Galeria