Interwencje Otwockiej Drogówki - kontrole w związku z nową organizacją ruchu w rejonie bazaru "Rampa" w Otwocku

Autor: KPP Otwock

09/05/2019

Z uwagi na fakt, że kierowcy nie przestrzegają przepisów i nie stosują się do nowego oznakowania, które pojawiło się w rejonie bazaru „Rampa” u zbiegu ulicy Orlej i Świderskiej w Otwocku, przeprowadzono dzisiaj działania mające na celu zwrócenie uwagi kierującym, że parkowanie w tym rejonie, zabronione od 6 maja, jest nie tylko naruszeniem przepisów, ale ma wpływ na bezpieczeństwo komunikacji autobusowej, którą uruchomiły „Koleje Mazowieckie”, aby umożliwić pasażerom przejazd z Otwocka w kierunku Pilawy. Policjanci pierwsze działania w tym miejscu przeprowadzili 6 maja, dzisiaj były kolejne. Zastosowano środki prawnie przewidziane, były pouczenia, ale również mandaty. Apelujemy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i nie parkowanie w miejscach zabronionych.

Policjanci z otwockiej drogówki dwukrotnie interweniowali już w rejonie bazaru „Rampa”. Pierwszy raz 6 maja, a drugi dzisiaj przed południem.

Powodem policyjnych interwencji było zachowanie kierowców, którzy parkując pojazdy, w miejscach oznaczonych „zakazem zatrzymywania” uniemożliwiali w ten bezpieczny wjazd i wyjazd autobusom, kursującym w ramach zastępczej komunikacji na trasie Otwock-Pilawa z terenu pobliskiej tymczasowej zajezdni.

6 maja, kiedy uruchomiono zastępczą komunikację, policjanci pozostawili wezwania dla 8 kierowców, którzy zaparkowali swoje auta w tym rejonie. Wszyscy zgłosili się do komendy i wobec nich zastosowano środki prawne przewidziane za tego rodzaju wykroczenia. Były nie tylko pouczenia, ale również mandaty.

Kolejne interwencje, zrealizowane w ramach działań kontrolno-prewencyjnych przeprowadzono dzisiaj przed południem. Tym razem ujawniono kolejnych kierowców, którzy zatrzymywali swoje auta w miejscach, w których znaki zakazywały zatrzymywania pojazdu. Podobnie jak wcześniej i teraz w stosunku do 6 kierowców zastosowano pouczenia bądź mandaty.

Policjanci nie tylko stosowali środki prawne. Kierowcy, szczególnie starsze osoby, którzy skręcali w to miejsce, pytali się policjantów, czy tam można parkować. Funkcjonariusze za każdym razem informowali o nowym oznakowaniu.

Policjanci apelują, aby bezwzględnie stosować się do obowiązującej organizacji ruchu u zbiegu ulicy Orlej i Świderskiej w Otwocku. Naruszenie zakazu zatrzymywania się może skutkować mandatem karnym w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym, bądź też, o czym mówi zresztą dodatkowa tablica pod znakiem - holowaniem pojazdu.

Galeria