Powołanie Pana Tomasza Winnickiego na p.o. dyrektora MOKTiS

Autor: Administrator serwisu

06/07/2020

IMG_0772 kopia.jpg

Powołanie Pana Tomasza Winnickiego na p.o. dyrektora MOKTiS.

W dniu 3 lipca 2020 r. zarządzeniem prezydenta miasta Otwocka pełnienie obowiązków dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu zostało powierzone Panu Tomaszowi Winnickiemu. 

Pan Tomasz Winnicki przez lata działał w sekcji muzycznej otwockiego klubu Smok, w którym współorganizował też Przegląd „Młoda Estrada” dedykowany początkującym zespołom. Były pracownik Teatru Rozmaitości w Warszawie; przez ostatnią dekadę pełniący stanowisko kierownicze w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Odpowiedzialny za realizację techniczną licznych spektakli wystawianych na najbardziej prestiżowych festiwalach w całej Europie, m. in. w Wenecji, Neapolu, Hamburgu, Pradze czy Berlinie. Zaangażowany we współpracę z bluesową wokalistką Natalią Sikorą, zwyciężczynią programu „Voice of Poland” oraz zespołem „Mięśnie” Jacka Belera.

Lokalny społecznik i człowiek otwockiej kultury. Z inicjatywy Pana Tomasza Winnickiego wprowadzono kluczowe zmiany w projekcie kompleksowej modernizacji budynku teatru im. S. Jaracza w Otwocku w zakresie polepszenia akustyki, widoczności i technicznych rozwiązań. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu opracował również projekt technicznego wyposażenia muszli koncertowej w Parku Miejskim.