Smog – współpraca z Uniwersytetem Warszawskim – konsultacje społeczne.

Autor: Wydział Ochrony Środowiska

04/07/2018

Wydział Ochrony Środowiska informuje, że w dniach 2-6 lipca 2018 r. studenci gospodarki przestrzennej z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego pod okiem dr hab. Marty Lackowskiej, dr Anny Dąbrowskiej oraz dr Joanny Krukowskiej (pracowników Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej) będą odbywali w Otwocku ćwiczenia terenowe. Postarają się zdiagnozować polityki klimatyczne podejmowane przez samorząd, w szczególności w zakresie jakości powietrza, a także odpowiedzieć na pytanie, które z nich przynoszą najlepsze rezultaty.

W przedmiotowej sprawie został podpisany List intencyjny o współpracy pomiędzy Miastem Otwock a Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

W dniu 4 lipca 2018 r. w Urzędzie Miasta Otwocka odbyło się spotkanie studentów z Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Panią Iwoną Gawłowską. Podczas ćwiczeń terenowych przewidziana jest także między innymi wizyta w Obserwatorium Geofizycznym na ulicy Brzozowej oraz przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców miasta.

Zakończeniem praktyk będzie raport przygotowany przez studentów dot. niskiej emisji na terenie Otwocka. Jednocześnie informujemy, że do końca tygodnia będzie można spotkać studentów na naszych ulicach. Będą chcieli z Państwem porozmawiać oraz wspólnie wypełnić krótką ankietę na temat „Nierówna walka ze smogiem – Lokalne polityki klimatyczne”. Zachęcamy Państwa do współpracy.

Mamy nadzieję, że to jedynie początek długofalowej współpracy Urzędu Miasta w Otwocku oraz Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.