Święto Chrztu Polski

Autor: Administrator serwisu

14/04/2020

W lutym ubiegłego roku Sejm RP przyjął ustawę ustanawiającą dzień 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski, w celu upamiętnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Chrzest Polski, przyjęty przez księcia Polan Mieszka I, zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich i jest uznawany za początek Państwa Polskiego.

We wtorek, 14 kwietnia 2020 r. o godz. 12.00 w kościele Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku odbyła się Msza święta odprawiona z okazji Święta Chrztu Polski. Z uwagi na wprowadzone w związku ze stanem epidemii ograniczenia, w uroczystości brała udział ograniczona liczba uczestników. Władze miasta reprezentowali Jarosław Tomasz Margielski, Prezydent Miasta Otwocka oraz Paweł Walo, Wiceprezydent Miasta Otwocka.

Następnie przedstawiciele władz miasta, w celu upamiętnienia wydarzenia z 966 r. złożyli kwiaty pod Figurą Chrystusa przy ul. Orlej w Otwocku.

Obchody Święta Chrztu Polski mają na celu zachęcenie Polaków do refleksji na temat patriotyzmu, początków historii naszego państwa oraz odpowiedzialności za jego losy.

Transmisja Mszy św. jest dostępna na stronie parafii: facebook.com/sacotwock.

Galeria