Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – ruszają zapisy

Autor: Administrator serwisu

10/02/2020

Już po raz kolejny Mieszkańcy Otwocka będą mogli w sposób aktywny uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w VIII edycji ogólnopolskiego biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 1 marca 2020 r. o godz.12:00 na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej. Corocznie bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Mieszkańców Otwocka. 

Organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele atrakcji takich jak: rekonstrukcja potyczki patrolu Milicji Obywatelskiej z oddziałem Wyklętych z wykorzystaniem broni strzelającej i świec dymnych, czy strzelnica dla dzieci. Będzie można również obejrzeć zabytkowy pojazd Gaz 63-ambulans z lat 40-tych i skorzystać z lekcji nauki opatrywania wojskowego rannych. Podczas wydarzenia odbędzie się m. in. piknik historyczny i poczęstunek (ognisko z pieczeniem kiełbasek i grochówką). 

Dystans biegu to: 1963 m.

Bieg stanowi jeden z punktów programu, związanego z cyklem wydarzeń upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – szczegóły pojawią się już niebawem.

 

ORGANIZATORZY, PARTNERZY I PATRONI WYDARZENIA:

Urząd Miasta Otwocka

Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku

Nadleśnictwo Celestynów 

Bractwo Strzelców Kurkowych „Lechity im. Marszałka Józefa Piłsudskiego” 

Hufiec ZHP Otwock

 

Lista startowa zamknięta.

Informacje dotyczące biegu można uzyskać Wydziale Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Otwocka (budynek C, pokój nr 5) lub pod numerem telefonu: 22 788 37 18. 

Już niebawem ruszy dystrybucja pakietów startowych – o szczegółach będziemy informować na bieżąco.


Pakiety startowe na Bieg „Wilczym Tropem” będą wydawane od jutra tj. 28 lutego 2020 r. (piątek) od godziny 9.00 do godziny 18.00 oraz 29 lutego 2020 r. (w sobotę) od godz. 9.00 do godziny 16:00 w Urzędzie Miasta Otwocka (budynek C).


Poniżej regulamin biegu oraz deklaracje do pobrania:

Regulamin

Deklaracja – osoba pełnoletnia

Deklaracja – osoba niepełnoletnia

Trasa biegu 

Lista uczestników biegu - 25.02.2020 - lista zamknięta